Jeff Bridges: Tron 3 by už měl být filmem pro virtuální realitu

11.  8.  2017 | Karel Javůrek | 2

Asi bychom těžko hledali čtenáře našeho webu, který nikdy neviděl legendární film Tron (1982) či jeho novější pokračování v podobě Tron: Legacy (2010). Film ve své době přišel s revolučními technologiemi, designem i unikátním konceptem života v počítači.

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Fanoušci a geekové po celém světě by si jistě přáli další pokračování, stejně tak hlavní „hrdina“ v podobě herce Jeffa Bridgese. Podle jeho vyjádření pro Entertainment Weekly by si přál, aby Tron 3 byl už VR filmem, tedy filmem, natočeným pro virtuální realitu. S tím souvisí například 360stupňový pohled a případně i nějaká forma interaktivity. Dle jeho slov už má režisér druhého dílu k dispozici scénář ke třetímu dílu, další informace ale nemá.

Za Tronem stojí studio Walt Disney, které by rozhodně od třetího dílu chtělo opět získat slušný zisk. Problém ale je, že virtuální realita je teprve na začátku, takže by asi nebylo chytré vytvořit Tron pouze pro VR. Lze tak očekávat, že pokud natáčení někdy začne, mělo by se uskutečnit spíše později a případně budou k dispozici dvě verze – klasická pro kina a VR pro domácí systémy pro virtuální realitu. Tron je rozhodně filmem, který by v tomto směru mohl otevřít a odstartovat novou oblast filmových zážitků, stejně jako to udělal při prvním dílu.

Otestovali jsme Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR (dojmy) Otestovali jsme Oculus Rift, HTC Vive i PlayStation VR (dojmy)

Vzhledem k tomu, že drtivá většina záběrů je tvořená počítačem, neměl by být problém s tvorbou obrazu a scén, které by vlastně kombinovaly trojrozměrný virtuální obraz jako z her a část s živými herci. Zatímco lidé v kinech by měli k dispozici jen pevně daný úhel pohledu, který vybral režisér jako hlavní, majitelé VR brýlí by si mohli třeba užívat trojrozměrné vnímání hloubky a stejně tak třeba pohled kamkoli kolem sebe i pod sebe nebo z jakéhokoli místa na scéně. Vše by záleželo na tom, kam až by se s technologiemi pro natáčení a tvorbou filmu zašlo.

Pro VR už vzniká opravdu mnoho zajímavých her, aplikací a zážitků:

Další článek »

Diskuze
2 příspěvky
Témata článku: Technologie, Hudba, filmy, seriály, Virtuální realita, Oculus Rift, HTC Vive, Unikátní koncept, První díl, Realita, Virtuální, Virtuální obraz, Legacy, Natáčení, Bridges, Tron, Vnímání, Drtivá většina, Nová oblast, Třetí díl, Slušný zisk, Revoluční technologie, Legendární film, Walt Disney, Hlavní majitel, Film, Díl
Sdílet článek
Další mobilní weby