x

Jak převést PDF do Wordu: 3 způsoby, které můžete použít

11.  8.  2017 | Vladislav Kluska | 10

  • Využít můžete přímo Word v rámci balíčku Office
  • Zdarma lze využít Google Dokumenty, neporadí si ale s formátováním
  • Obrátit se také můžete na specializované stránky

Občas může nastat situace, kdy budete potřebovat upravit PDF soubor a převést ho do upravitelné podoby, typicky do dokumentu s koncovkou .doc nebo .docx. Jak ale na to? Můžete využít přímo Word (máte-li jej zakoupený), případně ze zdarma nabízených online služeb. Dnes si představíme dvě z nich.

Adobe Scan: nová „skenovací“ aplikace má povedené OCR, které rozumí i češtině Adobe Scan: nová „skenovací“ aplikace má povedené OCR, které rozumí i češtině

Microsoft Word

Úplně tím nejjednodušším řešením, jak převést PDF do Wordu, je otevřít dokument přímo v něm. Od verze 2016 Word od Microsoftu bez problému otevře většinu PDF a zvládne je převést na editovatelný text. Ne vždy se však podaří zachovat veškeré formátování a někdy text rozdělí na bloky znesnadňující další úpravu.

Snímek obrazovky (15).png
Pokud máte zakoupený balík Office, stačí otevřít Word a ten sám zvládne převod PDF. Jak na to? Pokračujte rozkliknutím galerie.

Pro samotný převod není třeba nastavovat nic zvláštního. Otevřete si Word, klepněte na Otevřít další dokumenty (pokud jste za uvítací obrazovkou, tak klepněte na Soubor, Otevřít). Najděte požadované PDF, vyberte a je hotovo. Word se vás akorát zeptá, zda chcete soubor převést do upravitelné podoby. Převod může nějakou dobu trvat v závislosti na velikosti převáděného PDF a výkonu počítače. Postup uvidíte ve stavové liště v pravé dolní části okna.

Office konečně přibyl do Windows Store. Dostupné bude předplatné pro domácnosti i jednotlivce Office konečně přibyl do Windows Store. Dostupné bude předplatné pro domácnosti i jednotlivce

Google Disk

Nemáte-li zrovna po ruce plné desktopové Office, můžete sáhnout po konkurenčním balíku od Googlu. Stačí se přihlásit na svůj Google Disk. Velkou výhodou je, že Google používá OCR, takže text vám dostane často i z obrázků, se kterými si Word neporadí. Budete jej ale muset sami zbavit chyb a překlepů. Před samotným nahráním klepněte na Nastavení a zatrhněte možnost Převést nahrané soubory do formátu editoru Dokumentů Google.

disk0.png
Využití Google Disku pro převod je snadné, stačí pár kroků. Jak na to? Ukážeme vám v galerii.

Otevřete si složku, kam chcete soubor nahrát a přetáhněte jej do okna prohlížeče. Po nahrání klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte Otevřít v aplikaci a Dokumenty Google. Otevře se vám nové okno s načítací obrazovkou. Zde to bude chvíli trvat, než servery Googlu přelouskají nahranané PDF. Jakmile bude vše hotovo, ukáže se vám editor s připraveným textem.

Google vypustil do světa vylepšené úložiště Drive. Jmenuje se Backup and Sync Google vypustil do světa vylepšené úložiště Drive. Jmenuje se Backup and Sync

Výhodou tohoto řešení je rychlost – převod trvá maximálně pár desítek sekund, navíc nemusíte mít zakoupený žádný kancelářský software. Hodí se ale pouze v případě, že chcete z PDF získat text, při převodu totiž ztratíte většinu formátování. Google zachovává pouze základní nastavení tučného písma a nadpisy, často jsou ale špatně umístěné a nemusí vám sedět stránkování.

Convertpdftoword.net

Tato online služba se bude hodit, pokud chcete rychlý a kvalitní převod bez registrace či placení. Pokud ale budete chtít využít funkci OCR, zdarma vám oskenuje pouze 2 stránky.

convert1.png
Bez registrace můžete převádět například na Convertpdftoword.net

Na úvodní straně si vyberte typ souboru, do kterého chcete PDF převést. Klepněte na Procházet a najděte jej na disku. Soubor se automaticky nahraje a proběhne převod, který potrvá maximálně pár minut – opět bude záležet, jak velký soubor jste nahráli a jak je složitý. Po dokončení vám služba nabídne jeho stažení na disk. Výsledek je přesný a v rámci možností odpovídá originálu, upravovat budete jen drobnosti.

Z PDF do Wordu i jinak: ABBYY FineReader vyšel ve verzi 14 a opět více usnadňuje digitalizaci dokumentů Z PDF do Wordu i jinak: ABBYY FineReader vyšel ve verzi 14 a opět více usnadňuje digitalizaci dokumentů

Další článek »

Diskuze
10 příspěvků
Témata článku: Google, Microsoft, Tipy, Zajímavosti, Microsoft Office, Office 365, Microsoft Word, OpenOffice, LibreOffice, Editovatelný text, Disk, Velký soubor, Online služba, Soubor, Základní nastavení, Stavová lišta, Převod, Konkurenční balík, Rychlý převod, Nové okno, Formátování, Dokumenty Google, Nahraný soubor, Word, Text
Sdílet článek
Další mobilní weby