Instagram jde proti původní myšlence, kterou ukradl Snapchatu. Příběhy si můžete uložit napořád

7.  12.  2017 | Vladislav Kluska | 1

Příběhy (Stories) se na Instagramu od jejich uvedení rychle staly velmi populární funkcí, kterou celosvětově využívá přes dvě stě milionů uživatelů. Veškerý vytvořený obsah ale po 24 hodinách od publikování zmizí, což zajisté zamrzelo nejednoho uživatele. Nyní Instagram přidává pro příběhy automatické ukládání do archivu a možnost zviditelnění na profilu.

Selfie s ohroženým zvířetem? Zamyslete se nad tím, varuje nově Instagram Selfie s ohroženým zvířetem? Zamyslete se nad tím, varuje nově Instagram

Do archivu se automaticky přesunou všechny vámi sdílné příběhy, dostupné pak jsou přes odkaz na profilu. Archiv je soukromý a máte k němu přístup pouze vy. Pokud se vám ale některé příběhy líbí natolik, že je budete chtít na profilu ponechat, můžete si je tam připnout.

U zvýrazněných příběhů si můžete zvolit náhledový obrázek a přidat popisek. Zůstanou pak připnuté pod profilovým obrázkem a budou dostupné každému, kdo se na váš profil podívá.

Instagram tak ještě více rozděluje svou aplikaci na dva samostatné proudy – běžné fotografie a příběhy. Obě funkce existují naprosto odděleně a uvidíme, zda se někdy dočkáme sloučení. Osobně bych podobnou iniciativu uvítal, prozkoumávat dva nezávislé streamy obsahu není příliš pohodlné.

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Snapchat, Instagram, Popisek, Obrázek, Běžná fotografie, Podobná iniciativa, Profil, Archiv, Myšlenka, Vytvořený obsah, Původní myšlenka, Náhledový obrázek, Příběh, Profilový obrázek, Populární funkce, Váš profil, Uživatelé, Automatické ukládání, Stories
Sdílet článek
Další mobilní weby