x

HP vylepšilo Elite x2, zvětšilo se rozlišení a přibyly nové procesory

11.  5.  2017 | Stanislav Janů | 3

HP aktualizovalo model Elite x2 – zařízení 2v1, jenž lze z tabletu přeměnit připojením klávesnice na notebook. Oproti předchozí verzi se především zvětšilo rozlišení, které je nyní totožné jako v případě Surface Pro 4 od Microsoftu.

Na displeji s uhlopříčkou 12,3 palců tak najdeme ne zcela tradiční rozlišení 2 736 × 1 824. Rovněž došlo k vylepšení procesorů, takže je zařízení poháněno modely Kaby Lake úsporné řady U. Interní úložiště typu SSD může mít podle zvolené konfigurace kapacitu až 1 TB a maximem u operační paměti je 16 GB.

AOC představuje nový mobilní externí Full HD monitor, který stačí připojit do USB AOC představuje nový mobilní externí Full HD monitor, který stačí připojit do USB

Kromě klávesnice, kterou je možné k tabletu připojit a nařízení tak proměnit v dobře použitelný notebook přidává výrobce do balení rovněž dotykové pero. Mezi konektory nově najdeme také USB-C s rozhraním USB 3.1 a jeden běžný konektor USB 3.0.

Akumulátor s kapacitou 47 Wh má udržet tablet při životě po dobu 10 hodin, přičemž zde najdeme také podporu rychlého nabíjení, kdy je akumulátor možné nabít na 50 % za půl hodiny. Tloušťka tabletu je 8,05 mm a váží 0,8 kg, o připojení hmotnost stoupne na 1,18 kg. Šasi je vyrobeno z hliníku a displej je chráněn sklem Gorilla Glass 4.

Notebook pro školáky: malý, levný a odolný Acer Chromebook 11 N7 Notebook pro školáky: malý, levný a odolný Acer Chromebook 11 N7

Cena nejlevnější konfigurace modelu Elite x2 je nastavena na 1099 dolarů (asi 32 500 korun s daní) a na trh se dostane v polovině července.

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Microsoft, Notebooky, SSD, Tablety, Hewlett Packard (HP), Surface, Klávesnice, Kaby Lake, Gorilla Glass, Elite, Zvolená konfigurace, HP, Předchozí verze, Konfigurace, Rychlé nabíjení, Dolar, Gorilla, Přibyl, Rychlé USB-C, Nařízení, Proces, Běžný konektor, Rozlišení, Použitelný notebook, Interní úložiště
Sdílet článek
Další mobilní weby