x

HoloLens v letadle: Novozélandské aerolinky testují letušky s rozšířenou realitou

18.  5.  2017 | David Polesný | 5

Microsoft HoloLens jsou brýle pro rozšířenou realitou, které už se nějaký čas prodávají formou vývojářského setu a postupně se hledají možnosti pro jejich využití. Teď přišel se zajímavým nasazením Nový Zéland, respektive tamní aerolinky. Začaly testovat přínos HoloLens u personálu v letadlech.

Letuška či steward mají HoloLens nasazeny na hlavě a komunikují takto s cestujícími. Přitom mají před očima rovnou i informace o letu, provozní informace palubního personálu, ale také informace o jednotlivých cestujících, které se přitom načtou automaticky na základě jejich rozpoznání. Dokonce z mimiky obličeje dokážou napovědět, v jaké náladě se cestující zrovna nachází.

Na finální HoloLens si ještě počkáme, Microsoft odkládá výrobu levnější a dostupnější verze Na finální HoloLens si ještě počkáme, Microsoft odkládá výrobu levnější a dostupnější verze

Zástupkyně aerolinek na videu výše zhodnotila přínos řešení v tom smyslu, že palubní personál má okamžitě k dispozici více informací a dokáže tak zákazníkům nabídnout lepší servis. Jen těžko říct, jestli se zákazníkům bude líbit, že s nimi letušky komunikují přes podivuhodnou přilbici s kamerami, které je okamžitě analyzují.

HoloLens: Tajemné hologramy Microsoftu na vlastní oči HoloLens: Tajemné hologramy Microsoftu na vlastní oči

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Rozšířená realita, HoloLens, Dobrý servis, Nový Zéland, Rozšíření, Provozní informace, Realita, Aerolinky, Letuška, Let, Letadlo, Personál
Sdílet článek
Další mobilní weby