x

Google představil nový 3D glóbus Earth. Běží v Chromu a na Androidu. S desktopem se už asi nepočítá

18.  4.  2017 | Jakub Čížek | 35

Google před pár dny slíbil, že představí nový 3D glóbus Earth. Dnes se tak stalo, pokud jste ale čekali klasickou desktopovou aplikaci, byla to chyba. Google vyvinul nový Earth pro Chrome, Android a v přípravě je i nová verze pro iOS.

Klasický desktopový Earth Pro zatím zůstává, ale je zjevné, že už na druhé koleji, na stránkách spíše skrytý pod nelichotivým označením „Starší verze“ a žádné proměny se nedočkal.

Webový Earth je sice stále jednodušší než ten desktopový, rozhodně to ale není ani jen 3D vrstva v Mapách Google. Funguje samostatně na adrese https://earth.google.com/web jako svébytná mapová služba s vyhledávačem, Street View, katalogem zajímavých míst (režim Cestovatel) a možností zobrazování vlastních KML/KMZ dat. Možná by nebylo na škodu, kdyby služba podporovala i import GPX tras. S tím ale pomohou různé webové převodníky.

Další článek »

Diskuze
35 příspěvků
Témata článku: Mapy Google, Google, Web, Chrome, Street View, Android, Země, Mapy, Google Earth, Satelit, GIS, Turistika, Druhý kolej, Mapová služba, Google mapy, Vrstva, Zajímavé místo, Google+, Earth, Stará verze, Desktop, Google.com, Cestovatel, Image, Nová verze
Sdílet článek
Další mobilní weby