Google chystá nový Drive. Naučí se zálohovat libovolnou složku na počítači

15.  6.  2017 | Jakub Čížek | 11

Pokud k synchronizaci a záloze dokumentů používáte Google Drive (Disk Google), 28. června se můžete těšit na novou aplikaci Backup and Sync pro Windows a MacOS. Právě toho dne ji podle zápisku na blogu firma uvolní široké komunitě.

Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB

Backup and Sync bude přinejmenším zpočátku volitelný doplněk stávající aplikace, který se bude orientovat na zálohu a synchronizaci libovolného adresáře na počítači. Tedy nejen těch souborů, které se nacházejí v kořenovém adresáři Google Drive.

54560759
Backup and Sync jakožto alternativní aplikace pro webdisk Drive od Googlu

Ačkoliv půjde o druhou a alternativní aplikaci, vše ostatní z hlediska kvót zůstává stejné, takže obě aplikace budou sdílet jednu a tutéž kapacitu – ať už tu bezplatnou, nebo měsíční paušál.

Konečně! Google v Česku spustil rodinný obchod Play a hudební předplatné:

Čistě teoreticky budete moci s touto aktualizací zálohovat třeba celý diskový oddíl.

Podobný decentralizovaný způsob výběru dat k záloze nabízejí i některé další webdisky, z velké trojky OneDrive, Dropbox a Google Drive to však bude specialita právě Googlu.

Další článek »

Diskuze
11 příspěvků
Témata článku: Software, Google, Windows, Internet, Cloud, Disk Google, Úložiště, OneDrive, Dropbox, Backup and Sync, Nová aplikace, Google+, Velká trojka, Specialita, Složka, Adresář, Měsíční paušál, Aplikace, Google Drive, Záloha, Drive, Alternativní aplikace, Široká komunita, Libovolná složka, Synchronizace
Sdílet článek
Další mobilní weby