x

Google chystá nový Drive. Naučí se zálohovat libovolnou složku na počítači

15.  6.  2017 | Jakub Čížek | 11

Pokud k synchronizaci a záloze dokumentů používáte Google Drive (Disk Google), 28. června se můžete těšit na novou aplikaci Backup and Sync pro Windows a MacOS. Právě toho dne ji podle zápisku na blogu firma uvolní široké komunitě.

Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB

Backup and Sync bude přinejmenším zpočátku volitelný doplněk stávající aplikace, který se bude orientovat na zálohu a synchronizaci libovolného adresáře na počítači. Tedy nejen těch souborů, které se nacházejí v kořenovém adresáři Google Drive.

54560759
Backup and Sync jakožto alternativní aplikace pro webdisk Drive od Googlu

Ačkoliv půjde o druhou a alternativní aplikaci, vše ostatní z hlediska kvót zůstává stejné, takže obě aplikace budou sdílet jednu a tutéž kapacitu – ať už tu bezplatnou, nebo měsíční paušál.

Konečně! Google v Česku spustil rodinný obchod Play a hudební předplatné:

Čistě teoreticky budete moci s touto aktualizací zálohovat třeba celý diskový oddíl.

Podobný decentralizovaný způsob výběru dat k záloze nabízejí i některé další webdisky, z velké trojky OneDrive, Dropbox a Google Drive to však bude specialita právě Googlu.

Další článek »

Diskuze
11 příspěvků
Témata článku: Software, Google, Windows, Cloud, Internet, Disk Google, Úložiště, Dropbox, OneDrive, Backup and Sync, Specialita, Složka, Měsíční paušál, Libovolná složka, Adresář, Synchronizace, Aplikace, Široká komunita, Kořenový adresář, Libovolný adresář, Velká trojka, Záloha, Počítač, Nová aplikace, Google Drive
Sdílet článek
Další mobilní weby