x

Google chystá nový Drive. Naučí se zálohovat libovolnou složku na počítači

15.  6.  2017 | Jakub Čížek | 11

Pokud k synchronizaci a záloze dokumentů používáte Google Drive (Disk Google), 28. června se můžete těšit na novou aplikaci Backup and Sync pro Windows a MacOS. Právě toho dne ji podle zápisku na blogu firma uvolní široké komunitě.

Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB Používáte Google Drive? Zkontrolujte zabezpečení a získáte 2 GB

Backup and Sync bude přinejmenším zpočátku volitelný doplněk stávající aplikace, který se bude orientovat na zálohu a synchronizaci libovolného adresáře na počítači. Tedy nejen těch souborů, které se nacházejí v kořenovém adresáři Google Drive.

54560759
Backup and Sync jakožto alternativní aplikace pro webdisk Drive od Googlu

Ačkoliv půjde o druhou a alternativní aplikaci, vše ostatní z hlediska kvót zůstává stejné, takže obě aplikace budou sdílet jednu a tutéž kapacitu – ať už tu bezplatnou, nebo měsíční paušál.

Čistě teoreticky budete moci s touto aktualizací zálohovat třeba celý diskový oddíl.

Podobný decentralizovaný způsob výběru dat k záloze nabízejí i některé další webdisky, z velké trojky OneDrive, Dropbox a Google Drive to však bude specialita právě Googlu.

Další článek »

Diskuze
11 příspěvků
Témata článku: Software, Google, Cloud, Windows, Internet, Úložiště, Dropbox, Disk Google, OneDrive, Backup and Sync, Google+, Drive, Google Drive, Počítač, Aplikace, Velká trojka, Složka, Synchronizace, Nová aplikace, Záloha, Libovolný adresář, Široká komunita, Adresář, Alternativní aplikace, Kořenový adresář
Sdílet článek
Další mobilní weby