Gmail chystá důvěrný mód. Zprávu přečtete až po zadání hesla

16.  4.  2018 | Jakub Čížek | 18

O tom, že se chystá nový Gmail, jsme psali už minulý týden, postupně se však objevují další střípky, jaké speciality nabídne. Jendou z nich bude jakýsi důvěrný režim – confidential mode.

Gmail změní vzhled! Podívejte se, co u něj Google chystá Gmail změní vzhled! Podívejte se, co u něj Google chystá

Mohl by se líbit zejména firmám pro výměnu citlivějších informací, e-mail totiž budete moci volitelně otevřít až po zadání hesla, které dorazí jako SMS zpráva na telefon příjemce.

ed124d2b-0287-4144-a60e-66f3fb9107ba
V Gmailu bude důvěrný režim pro přenos citlivých zpráv (Zdroj: The Verge)

Takový e-mail zároveň nebudete moci přeposlat, zkopírovat nebo standardní cestou vytisknout. Jelikož však nemá prohlížeč, respektive webová stránka, práva kontrolovat sejmutí snímku obrazovky (to jen třeba v Androidu), na Windows printscreen zprávy pochopitelně vytvoříte.

Google již potvrdil, že se nový Gmail opravdu blíží, za pár týdnů spustí betaverzi pro vybrané zájemce a finálního představení bychom se mohli dočkat třeba na výroční konferenci I/O.

Další článek »

Diskuze
18 příspěvků
Témata článku: Google, Web, Windows, Bezpečnost, Gmail, Android, Heslo, Soukromí, E-mail, Standardní cesta, SMS, Zadání, Výroční konference, Webová stránka, Citlivá informace, Zadání hesla, Mód, The Verge
Sdílet článek
Další mobilní weby