x

GitHub se stává hegemonem. Už to vzdal i Microsoft a zavře svůj CodePlex

3.  4.  2017 | Jakub Čížek | 7

GitHub se v posledních letech proměnil v nepsaný standard hostingu zdrojových kódů (zejména těch open-source), a tak postupně končí jedna konkurenční služba za druhou, které umožňovaly vývojářům v základu bezplatný webový archiv pro správu a synchronizaci jejich projektů. Služby jako GitHub a další bychom mohli běžným čtenářům připodobnit jako jakési „dropboxy pro zdrojový kód.“

Na GitHubu byl celé roky zdrojový kód Windows Na GitHubu byl celé roky zdrojový kód Windows

Už před dvěma lety oznámil Google konec své služby Code a nyní zavře krám i Microsoft, který po 11 letech zastaví podobné úložiště CodePlex. Má to své opodstatnění, oba velcí hráči totiž i své vlastní open-source projekty už dávno hostují na GitHubu a doporučují jej sami k migraci.

898607570 722636964
Microsoft se chlubí, že je na GitHubu nejaktivnější. Na druhém obrázku pak příklad stránky jednoho z open-source projektů hostovaného na GitHubu – strojového učení pro Gpoogle TensorFlow.

Z GitHubu se tedy stává jedna z mnoha kritických částí současné technologické infrastruktury a největším skladištěm kódu od tisíců a tisíců drobných i velkých vývojářů. Zdarma nabízí ukládání projektů se svobodnou licencí, za paušál pak uzavřené soukromé úložiště.

Další článek »

Diskuze
7 příspěvků
Témata článku: Google, Microsoft, Kód, Programování, Open source, Strojové učení, GitHub, Běžný čtenář, Svobodná licence, Krám, CodePlex, MSDN, Konkurenční služba, Velký hráč, Poslední rok, Největší skladiště, Hegemon, Projekt, Webový archiv, Zdrojový kód, Druhý obrázek, Nepsaný standard, Podobné úložiště, Kritická část
Sdílet článek
Další mobilní weby