x

Fotoreportáž z konference F8: Facebook pořád věří VR. Virtuální bude úplně všechno

21.  4.  2017 | Daniel Majár | 3

  • V San José se konala vývojářská konference Facebooku
  • Na místo dorazila i hromada českých vývojářů
  • Takhle dva dny zachytil jeden z nich

Fotoreportáž z konference F8: Facebook pořád věří VR. Virtuální bude úplně všechno

Kalifornské San José v týdnu přivítalo další ročník vývojářské konference Facebooku F8. Největší sociální síť na světě, která je dnes pro mnohé i synonymem celého internetu, zde představuje nejen novinky pro vývojáře, ale i svoji strategii pro následující období a konečně i produktové novinky pro všechny uživatele.

Jak se dál bude vyvíjet Facebook: přibyde botů a virtuální realita Jak se dál bude vyvíjet Facebook: přibyde botů a virtuální realita

Facebook vytvořil helikoptéru, která bude poskytovat internet v ohrožených oblastech Facebook vytvořil helikoptéru, která bude poskytovat internet v ohrožených oblastech

Na F8 každoročně zamíří i nejeden vývojář z Česka a nám tamní dva dny a klíčové přednášky formou galerie okomentoval jeden z nich – Daniel Majár z TRIAD Advertising.

První den konference F8

První den konference se Facebook pochlubil svoji vizí. V centru má být i nadále virtuální a rozšířená realita. Pomoci mu k tomu má třeba nové AR Studio nebo třeba Facebook Spaces, které vás pomocí virtuální reality propojí s rodinou a přáteli.

Podívejte se na jednotlivé novinky prvního dne formou komentované galerie.

01.jpg02.jpg03.jpg
04.jpg05.jpg06.jpg
07.jpg08.jpg09.jpg
10.jpg11.jpg

Druhý den konference F8

Druhý den se Mark Zuckerberg a jeho tým pochlubil třeba novými sférickými kamerami Surround 360 x24 a x6. Číslovky označují počet snímačů a Facebook tak chce nabídnout lepší servis pro ty, kteří chtějí vyrábět VR videa právě pro sdílení na největší sociální síti.

Facebook se nakonec pochlubil i svojí zvláštní robo-helikoptérou Tether-Tenna, která je se zemí spojená kabelem a mohla by fungovat jako mobilní BTSka třeba v oblastech živelných pohrom a všude tam, kde nastanou náhlé problémy s konektivitou.

12.jpg13.jpg14.jpg
15.jpg16.jpgtym.jpg

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Facebook, Facebook Messenger, Programování, Sociální sítě, Virtuální realita, Mark Zuckerberg, Rozšířená realita, Reportáže, První den, Náhlý problém, Komentovaná galerie, Český vývojář, Živelná pohroma, San José, Helikoptéra, Česká republika, BTS, Následující období, Den konference, Konference, Vývojářská konference, Vývojář, Novinka, Virtuální, Fotoreportáž
Sdílet článek
Další mobilní weby