x

Facebook vytvořil helikoptéru, která bude poskytovat internet v ohrožených oblastech

20.  4.  2017 | Markéta Mikešová | 11

V případě nenadálé krizové události nabízí Facebook několik nástrojů, které lidem mohou i potenciálně zachránit život. A nezůstane jen u nich – bez internetu je totiž jakákoli krizová komunikace těžká. Pracuje tak na malé helikoptéře, která dokáže do ohrožené oblasti doletět a internet lidem poskytnout.

Prohlédněte si helikoptéru s morfovatelnými listy rotoru Prohlédněte si helikoptéru s morfovatelnými listy rotoru

Facebook věc nazývá Tethet-tenna. Je to prakticky něco mezi malou helikoptérou a dronem, která do ohrožené oblasti v případě potřeby přiletí a poskytne Wi-Fi přístup. Společnost o projektu promluvila na konferenci F8 v San José.

Helikoptéra je zhruba velikosti malého auta a je napojena na zdroj energie na zemi, takže dokáže zůstat ve vzduchu i několik dní. Facebook údajně cílí, aby to vydržela i několik týdnů. Technologie je ale zatím v testování a do žádné krizové oblasti se ještě nedostala, takže jak funguje v praxi, se teprve ukáže.

Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní Facebook o nás ví vše. Díky dobře skrytému vyhledávači se to dozví i ostatní

Podle Yaela Maguire, šéfa konektivity Facebooku, může podobná helikoptéra poskytnout internet i několika tisícům nebo desetitisícům lidí. „Až to bude hotové, technologie dokáže být vyslána okamžitě a zůstane operativní několik měsíců. Vše v případech nouze,“ napsal Maguire v blogovém příspěvku.

Tethet-tenna není prvním pokusem Facebooku poskytovat v problematických místech internet. Ve své další iniciativě nazvané Aquila chce šířit internet pomocí dronů se solárními panely.

Jak se dál bude vyvíjet Facebook: přibyde botů a virtuální realita Jak se dál bude vyvíjet Facebook: přibyde botů a virtuální realita

Další článek »

Diskuze
11 příspěvků
Témata článku: Facebook, Technologie, Internet, Sociální sítě, Wi-Fi, Blogový příspěvek, Drony, Snímek, První pokus, Malé auto, Solární panel, Rotor, Oblast, Solární panely, Aquila, San José, Obrazovka, Wi-fi přístup, Helikoptéra, Dolet
Sdílet článek
Další mobilní weby