Disney stáhne svůj obsah z Netflixu a začne provozovat vlastní službu

10.  8.  2017 | Markéta Mikešová | 12
Disney stáhne svůj obsah z Netflixu a začne provozovat vlastní službu | Foto: Max Pixel, CC BY-SA 2.0

Globální zábavní gigant Walt Disney se rozhodl, že přestane Netflixu od roku 2019 poskytovat svoji tvorbu a místo toho spustí vlastní streamovací službu. Začne v USA, praxi časem rozšíří i do Evropy. Firma si myslí, že tak dokáže vygenerovat větší zisk.

Filmy a seriály legálně z internetu: ještě dlouho to nebude ideální Filmy a seriály legálně z internetu: ještě dlouho to nebude ideální

Disney to oznámil společně se svými finančními výsledky za poslední čtvrtletí, informuje agentura Reuters. Společnost již jednu streamovací službu vlastní – DisneyLife, ale ta v tuto chvíli funguje jen v Británii. Není jisté, zda se bude jednat o novou službu, nebo se jen rozšíří tato.

Netflix a jeho rivalové typu Amazon Prime se nicméně na podobné kroky producentů tvorby připravují. Čím dál více investují do vlastních projektů, jelikož filmová studia a televizní kanály přecházejí na své služby.

Analytikové z Wall Street nejsou z kroku Disney nadšeni. Trh streamovacích služeb je podle nich přeplněný a Disney může dost finaně zatížit. Akcie zábavního giganta tak v reakci klesly o 3,8 %, Netflixu o 3 %.

Vznikla nová protipirátská aliance. Amazon, Netflix a další budou bojovat s nelegálním streamováním Vznikla nová protipirátská aliance. Amazon, Netflix a další budou bojovat s nelegálním streamováním

Výkonný šéf Disney Bob Iger si ale myslí, že firma dostane se svojí streamovací službou mnohem větší kontrolu nad osudem svého obsahu. Technologie služby bude založena na řešení od videostreamovací firmy BAMTech, do které Disney plánuje dále investovat.

Z Netflixu již odešlo například studio Starz Entertainment. Z jeho nabídky odstranilo tisíc filmů. Disney tak radikální nebude – zůstanou například Frozen 2 nebo Příběh hraček 4, ale v tuto chvíli neví, jestli ponechá filmy Star Wars a věci od Marvelu.

Další článek »

Diskuze
12 příspěvků
Témata článku: Hudba, filmy, seriály, USA, Netflix, Evropa, Velká Británie, Star Wars, Poslední čtvrtletí, Zábavní gigant, Obsah, Marvel, OBS, Wall Street, Akcie, Reuters, Televizní kanál, Nová služba, Streamovací služba, Služba, Finanční výsledky, Velký zisk, Podobný krok, Filmové studio, Velká kontrola, Výkonný šéf, Producent
Sdílet článek
Další mobilní weby