x

Další vykrádačka: Instagram zkouší funkci upozornění na screenshot z Příběhu

13.  2.  2018 | Markéta Mikešová | 1
Další vykrádačka: Instagram zkouší funkci upozornění na screenshot z Příběhu

Udělali jste někdy tajně screenshot něčího Příběhu na Instagramu a přemýšleli, zda to dotyčný zjistí? Odpověď zní: doteď o tom nevěděl, ale brzy nejspíš bude. Instagram začal testovat novou funkci, která přesně tuto informaci poskytne. Stejně jako celé Příběhy nebo obličejové filtry je to další z funkcí, kterou Instagram kopíruje z konkurenčního Snapchatu.

Instagram přijde s možností plánovat publikaci příspěvku Instagram přijde s možností plánovat publikaci příspěvku

Začali si toho všímat uživatelé po celém světě. Když udělali screenshot Příběhu, služba jim začala ukazovat upozornění „Příště, až uděláte screenshot, dotyčný o tom bude vědět“. Ve výpisu zhlédnutí Příběhu pak uživatelé najdou, kdo si screenshot udělal. Vedle standardních ikonek k tomu přibude nová ve tvaru kamery.

Je třeba zmínit, že když uživateli někdo udělá screenshot Příběhu, žádné upozornění mu nepřijde. Informace bude k dohledání jen mezi výpisy. Pokud tedy člověk nebude zkoumat podrobnosti, stejně se o tom nedozví.

Instagram serveru TechCrunch potvrdil, že test skutečně provádí. Řekl k tomu obvyklou věc, že se neustále snaží hledat cesty, jak lidem zpříjemnit zážitek a lépe se přátelit s kamarády. Zmínil také, že služba ještě není stoprocentně rozhodnutá, že novinku skutečně uvede reálného do provozu. Zatím testuje, jak ovlivní aktivitu uživatelů – například jestli tato funkce povede k tomu, že někteří lidé začnou Příběhy používat méně.

Instagram jde proti původní myšlence, kterou ukradl Snapchatu. Příběhy si můžete uložit napořád Instagram jde proti původní myšlence, kterou ukradl Snapchatu. Příběhy si můžete uložit napořád

Jedná se nicméně o další novinku, kterou Instagram „krade“ ze Snapchatu. A je otázkou, zda ji lidé skutečně chtějí – Příběhy na Instagramu mnoho uživatelů oceňovalo právě proto, že na screenshoty neupozorňovaly. To by teď skončilo.

Další článek »

Diskuze
1 příspěvek
Témata článku: Sociální sítě, Snapchat, Instagram, Novinka, Celý příběh, Funkce, Screenshot, Celý svět, Příběh, Server techcrunch, Uživatelé, Nová funkce, Výpis, Obličejový filtr, Upozornění
Sdílet článek
Další mobilní weby