Čínští policisté dostali klon Google Glass. Prolustruje řidiče

13.  3.  2018 | Jakub Čížek | 6

Mezi běžnými smrtelníky se sice chytré brýle pro rozšířenou realitu příliš nerozšířily – snad jen kdysi mezi geeky a fanoušky Google Glass, nicméně jinak je tomu v podnikové sféře. Experimentují s nimi logistické spolčenosti – třeba německá DHL, některé aerolinky, výrobní závody a nyní i čínští policisté.

Brýle Glass se po letech vracejí na scénu, ale ne k vám domů Brýle Glass se po letech vracejí na scénu, ale ne k vám domů

Podle tiskových agentur je testují dopravní strážci zákona na dálnicích okolo Pekingu. Jejich brýle přečtou poznávací značku a zobrazí údaje o vozidle, nicméně údajně porovnají i tvář řidiče a posádky s registrem hledaných osob.

591916f9-1d7e-457b-aeda-6cc0b72b5885
Pekingští policisté testují AR brýle, které identifikují vozidlo podle značky a prolustrují také řidiče podle jeho tváře.

To je docela praktické využití, ačkoliv v podání Číny pochopitelně zůstává jistá pachuť – přeci jen je to jeden z mnoha policejních států s tvrdou rukou tamní Komunistické strany Číny.

V každém případě, brýle, které se nápadně podobají Glass od Googlu, vyvinula pekingská firma Lianliang Vision Technology, pohání čip pro rozpoznávání obrazu Intel Movidius Myriad. Při pohledu na seznam partnerů je pak do vývoje zainteresován také Mediatek, Fraunhofer a tamní univerzity.

Další článek »

Diskuze
6 příspěvků
Témata článku: Google, Technologie, Intel, Google Glass, Rozšířená realita, Čína, Brýle, Řidič, Klon, Fraunhofer, Poznávací značka, Glass, Výrobní závod, DHL, Podniková sféra, Tisková agentura, Peking, Policista, MediaTek, Komunistická strana Číny, Běžný smrtelník, Jistá pachuť, Chytré brýle, Policejní stát
Sdílet článek
Další mobilní weby