x

Chcete anonymní doménu? Zkuste registrátora Njalla. Nikdo se nedozví, komu ta doména opravdu patři

21.  4.  2017 | Jakub Čížek | 16

Peter Sunde, jehož jméno je dodnes spojováno především s torrentovým katalogem The Pirate Bay, má prsty v dalším projektu. Tentokrát chce prodávat anonymní internetové domény. Přesně o to se snaží nový doménový registrátor Njalla, který anonymitu zajistí tím způsobem, že jsou všechny domény psané na něj.

Spoluzakladatel The Pirate Bay Peter Sunde je volný Spoluzakladatel The Pirate Bay Peter Sunde je volný

Pokud tedy zatoužíte třeba po doméně nechciabyseomnenekdodozvedel.cz, namísto běžných registrátorů si ji pořídíte u Njally a ta také bude vedena v doménovém registru jako majitel.

976405892
Peter Sunde z The Priate Bay se pustil do doménového byznysu

Ve všem ostatním se ale registrace domény nijak neliší od konkurence. Můžete tedy libovolně upravovat DNS záznamy, zvolit vlastní nameserver apod. A pokud vám nakonec tento model nebude vyhovovat, zdarma doménu převedete na sebe. Nutno podotknout, že si za podobný anonymizační servis připlatíte, českou doménu totiž u Njally pořídíte za 30 eur. Základní generické (com, org, net, eu aj.) pak za 15 eur na rok.

763325603
Obvyklý výpis z doménového registru. Pokud bych doménu registroval u Njally, moje jméno nebude nikde figurovat. Mnozí registrátoři už dnes nabízejí dodatečné služby, v rámci kterých různým způsobem skryjí identitu majitele.

Anonymita je zajištěná i z hlediska komunikace se samotným registrátorem, který jako jeden z mála nabízí přístup na své stránky skrze adresu Toru njalladnspotetti.onion.

Další článek »

Diskuze
16 příspěvků
Témata článku: Byznys, Internet, IT Osobnosti, Doména, The Pirate Bay, Soukromí, Anonymita, Euro, Různé způsoby, Česká doména, Doménový registr, Registr, Peter Sunde, Pirate Bay, Torrentový katalog
Sdílet článek
Další mobilní weby