x

Blíží se Den Země, jako dárek dostaneme nový Google Earth

13.  4.  2017 | Stanislav Janů | 3

Google Earth vznikl téměř před patnácti lety, tehdy pod názvem EartViewer 3D. Vyvíjet jej začala společnost Keyhole, kterou mimo další subjekty financovala také CIA. Google službu odkoupil o tři roky později, přejmenoval na Google Earth a postupně do ní přidal funkce jako možnost prohlížet sluneční soustavu nebo podporu pro virtuální realitu. Zároveň ale ty nejdůležitější možnosti přebraly webové Google Maps a aplikace Earth se tak dostala do ústraní. Změnit by to měla nová verze, kterou Google představí 18. dubna.

Google Mapy vs. Mapy.cz: Kdo to dělá lépe? Google Mapy vs. Mapy.cz: Kdo to dělá lépe?

Právě na toto datum si Google sezval novináře do Whitney Museum of American Art, kde už na podzim představil verzi Google Earth pro HTC Vive. Nyní se však čeká kompletně nová aplikace, kde by mělo být zapojení vlastních brýlí Daydream VR pouze jednou z nových možností.

Chcete miliony zobrazení svých fotografií? Nahrávejte je do map Chcete miliony zobrazení svých fotografií? Nahrávejte je do map

Z pozvánky se bohužel dozvíme pouze to, že půjde o zcela nový zážitek a že se akce koná jen 4 dny před Dnem Země. Čekáme ale také nové rozhraní, které by si modernizaci rozhodně zasloužilo.

Používáte Google Earth nebo jej kompletně nahradily Google Maps? A jaké nové funkce byste přivítali?

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Software, Google, Virtuální realita, Mapy, Sluneční soustava, HTC, CIA, Virtuální 3D brýle, Keyhole, Nová verze, Nový zážitek, Nová možnost, Google Maps, Nový, Whitney, Earth, Nová funkce, Den, DOS, Webový Google, Aplikace, 3d brýle pro virtuální realitu, Google+, Den Země, Nové rozhraní
Sdílet článek
Další mobilní weby