Bitcoin prolomil další hranici. Už se obchoduje za více než 5 000 dolarů

13.  10.  2017 | Jakub Čížek | 40

Bitcoin včera prolomil hranici 5 000 dolarů a dále roste už v několikáté skokové vlně letošního roku. Ačkoliv po každé z nich opět klesne, vždy si polepší. Těžko říci, jaký jej jeho potenciál a strop, i když šéf největší americké banky JPMorgan Chase Jamie Dimon v září prohlásil, že se může bitcoin dostat klidně i na 20 000 dolarů.

Šéf největší americké banky: Bitcoin je podvod a bublina jednou splaskne Šéf největší americké banky: Bitcoin je podvod a bublina jednou splaskne

Sám Dimon je nicméně skeptik, anebo tak alespoň mluví na veřejnosti, kryptoměny totiž považuje za ničím nekrytý a ryze spekulativní trh, který připomíná někdejší realitní bublinu v USA.

529092889
Vývoj kurzu BTC k USD v posledním roce

Varovný prst Dimuna, situace v Číně a hrozba regulace kryptoměn třebas evropskými úřady však zatím bitcoin přežil bez jakýchkoliv úhon.

Speciál: Bitcoin a kryptoměny

Kryptoměny jsou elektronické peníze. Je to digitální měna, kterou místo států zaštiťuje matematika, konkrétně asymetrická kryptografie.

V čele kryptoměn je stále Bitcoin. Prosazuje se ale také Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash nebo třeba Ripple a Monero. Ve skutečnosti je kryptoměn několik tisíc.

Doporučujeme: Jak koupit bitcoinObchodování na burzeKam bezpečně uložit kryptoměnyJak vybrat peníze za bitcoiny z bankomatuKde lze platit kryptoměnamiJak fungují kryptoměny

Další článek »

Diskuze
40 příspěvků
Témata článku: Kryptoměny, Bitcoin, Byznys, USA, Statistiky, Čína, Těžba, Varovný prst, Více, Evropský úřad, Poslední rok, Vývoj kurzu, Hranice, BTC, Banka, Dolar, JPMorgan Chase, Letošní rok, Jamie Dimon
Sdílet článek
Další mobilní weby