Avast představil Štít proti ransomwaru, který zabrání cizím aplikacím, aby vám zašifrovaly počítač

14.  7.  2017 | Jakub Čížek | 19

Microsoft na sklonku června oznámil, že na základě stále častějších ransomwarových kampaní upraví Windows 10 takovým způsobem, aby se samy osobě lépe chránily virům, které se snaží zašifrovat osobní soubory a poté vyžadují výkupné. Desítky proto v podzimní aktualizaci dostanou zámek, který znemožní přepis souborů neznámými soubory.

Microsoft reaguje na vlnu ransomwaru. Ve Windows 10 půjde chránit důležité soubory před zašifrováním Microsoft reaguje na vlnu ransomwaru. Ve Windows 10 půjde chránit důležité soubory před zašifrováním

Pokud se vám však nechce čekat až do podzimu, případně máte na počítači třeba stále nejpopulárnější Windows 7, podobnou ochranu pro vás připravil také Avast. Jeho bezpečnostní software Avast Internet Security, Avast Premier, AVG Internet Security a AVG Ultimate totiž v poslední aktualizaci získal funkci Štít proti ransomwaru.

127136233
Štít proti ransomwaru umožní měnit soubory ve zvolených složkách pouze autorizovanými aplikacemi

V konfiguraci budete moci nastavit složky a případně i typy souborů, které budou moci měnit pouze povolené aplikace (třeba ty kancelářské, grafické editory aj.). Pokud se je však pokusí přepsat neautorizovaná aplikace, antivirus ji okamžitě zablokuje.

V principu se vlastně jedná o velmi jednoduché řešení, které však může být v ochraně před zrádným ransomwarem zdaleka nejúčinnější.

Další článek »

Diskuze
19 příspěvků
Témata článku: Software, Microsoft, Antivirus, Malware, Aktualizace, Ransomware, AVG, Avast, Aféry, WannaCry, Neznámý soubor, Cizí aplikace, Zvolená složka, Štít, Podzimní aktualizace, Poslední aktualizace, Aplikace, Osobní soubor, Bezpečnostní software, Počítač, Soubor, Internet Security, Sklon, Jednoduché řešení
Sdílet článek
Další mobilní weby