x

Apple pracuje na optickém senzoru pro měření cukru v krvi, měl by být v budoucí generaci chytrých hodinek Watch

13.  4.  2017 | Karel Javůrek | 14
Apple pracuje na optickém senzoru pro měření cukru v krvi, měl by být v budoucí generaci chytrých hodinek Watch

Chytré hodinky jsou sice pohodlné pro rychlé vyřizování oznámení, ale hlavní přidanou hodnotou jsou senzory, protože na rozdíl od mobilního telefonu se nachází přímo na kůži.

8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple 8 produktů, o kterých byste neřekli, že nesou značku Apple

16 citátů Steva Jobse, které ovlivnily úspěch Applu 16 citátů Steva Jobse, které ovlivnily úspěch Applu

Apple Watch Series 2 mají jeden z nejpřesnějších senzorů pro srdeční tep a je jen otázkou času, než budou přibývat další typy pro měření dalších vlastností našeho těla. CNBC přineslo informaci, že v Applu už od dob Steva Jobse pracuje malý tajný tým složený přibližně z 30 lidí na velmi složitém a důležitém senzoru, který může ovlivnit život obrovského množství lidí.

Nový optický senzor je zaměřený na neinvazivní snímání cukru v krvi, což dle tvrzení není jednoduchá záležitost – hlavně kvůli tomu, aby senzor dodával neustále spolehlivé informace.

Senzory na tělo: miniaturní počítače, které nás budou hlídat Senzory na tělo: miniaturní počítače, které nás budou hlídat

Zatím není jasné, jestli už byl senzor dokončený a kdy bychom se mohli dočkat, ale nejspíše ještě nebude v následující generace Watch Series 3, kterou lze očekávat na konci roku.

Až se podaří takové řešení vyvinout (podle odhadu expertů to vyžaduje náklady v objemu stamilionů, možná i miliard dolarů) a integrovat do Apple Watch, bude to určitě znamenat obrovský zájem lidí, kteří trpí cukrovkou.

Foto: Joho345, CC BY 4.0

Další článek »

Diskuze
14 příspěvků
Témata článku: Apple, Technologie, Mobilní telefon, Steve Jobs, Hodinky, Apple Watch, Nositelnosti, Cukr, Obrovské množství, Měření, Watch, Optický senzor, Jednoduchá záležitost, Následující generace, Obrovský zájem, Rychlé vyřizování, Chytré hodinky Apple, Senzor, Srdeční tep, Apple Watch 2, Nejpřesnější senzor, Krev, Chytré hodinky, Chytrý, Generace
Sdílet článek
Další mobilní weby