Apple Music pomalu dohání Spotify, přibývá 2 miliony předplatitelů za měsíc

13.  3.  2018 | Vladislav Kluska | 35

Apple se pochlubil s aktuálními počty předplatitelů u své streamovací hudební služby Apple Music. Té se podařilo za minulý měsíc přibrat 2 miliony nových uživatelů. Těch má aktuálně na 38 milionů. Informoval o tom web Reuters.

Šuškanda: Apple přestane prodávat muziku Šuškanda: Apple přestane prodávat muziku

Pomalu tak dotahuje konkurenční Spotify, které je se svými 71 miliony předplatiteli s přehledem největší podobnou službou. K nim si navíc může připočítat i přes 80 milionů uživatelů verze zdarma. Ta je ale monetizována pouze za pomoci reklamy. Apple naopak žádnou verzi zdarma nenabízí, pouze zkušební období. V něm se aktuálně nachází na 8 milionů členů.

Služba ale utíká i konkurenci, například Amazon Music Unlimited má 16 milionů uživatelů a Pandora (není dostupná v Česku) má 5,5 milionu. Čísla nezveřejňuje Google se svým Play Music, zde tedy srovnání bohužel chybí. Služba je přitom v podobné pozici jako Apple Music na iOS – je předinstalována na většině telefonů s Androidem.

Homepod může poškodit dřevěný nábytek. Apple má řešení: nestavět ho na dřevěný nábytek Homepod může poškodit dřevěný nábytek. Apple má řešení: nestavět ho na dřevěný nábytek

Apple nedávno představil aktualizovanou aplikaci Apple Music:

Další článek »

Diskuze
35 příspěvků
Témata článku: Google, Apple, Amazon, Hudba, filmy, seriály, Předplatné, Spotify, Android, Google Play Music, Deezer, Apple Music, Milión, Uživatelé, Milión uživatelů, Služba, Česká republika, Předplatitelé, Zkušební období, Aktualizovaná aplikace, Nový uživatel, Reuters, Play Music, Amazon music Unlimited, Milión předplatitelů, Pandora
Sdílet článek
Další mobilní weby