x

AOC představuje nový mobilní externí Full HD monitor, který stačí připojit do USB

10.  5.  2017 | Karel Javůrek | 5

Společnost AOC uvedla nový typ mobilního externího monitoru, který vyniká kvalitním displejem a slušnými parametry.

Monitory přerůstají televize, LG má nový model s úhlopříčkou 42,5" Monitory přerůstají televize, LG má nový model s úhlopříčkou 42,5"

AOC I1659FWUX má úhlopříčku16 palců, přičemž nabízí použitelné rozlišení Full HD s frekvencí 60 Hz. Navíc se chlubí panelem typu IPS, takže viditelnost je dobrá i z různých úhlů. To byl problém u většiny podobných externích monitorů – měly nízké rozlišení a obvykle pouze TN panely. Displej má kontrast 700:1 a jas 220 cd/m2. Na hraní ale tento monitor rozhodně není, odezva je totiž 25 ms.

Protože je monitor určen především pro využití v terénu - typicky při spojení s notebookem, obsahuje na zadní straně i výklopný podstavec, který umožňuje postavení monitoru jak na šířku, tak i na výšku. Monitor navíc zvládá automaticky natočit obraz, takže nemusíte vše nastavovat ručně v operačním systému. Rozměry jsou 23,27 × 37,19 × 3,55 cm a hmotnost 1,2 kg.

K dispozici je pouze port USB 3.0, přes který probíhá nejen napájení, ale i přenos obrazu z notebooku. Spotřeba monitoru je typicky kolem 8 W, v režimu spánku pak pouze 0,5 W. Koncová cena je stanovaná na 199 dolarů (přibližně 6 000 Kč s DPH).

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Notebooky, USB, Monitory, AOC, Televize LG, Kvalitní displej, Podstavec
Sdílet článek
Další mobilní weby