x

AOC představuje nový mobilní externí Full HD monitor, který stačí připojit do USB

10.  5.  2017 | Karel Javůrek | 5

Společnost AOC uvedla nový typ mobilního externího monitoru, který vyniká kvalitním displejem a slušnými parametry.

Monitory přerůstají televize, LG má nový model s úhlopříčkou 42,5" Monitory přerůstají televize, LG má nový model s úhlopříčkou 42,5"

AOC I1659FWUX má úhlopříčku16 palců, přičemž nabízí použitelné rozlišení Full HD s frekvencí 60 Hz. Navíc se chlubí panelem typu IPS, takže viditelnost je dobrá i z různých úhlů. To byl problém u většiny podobných externích monitorů – měly nízké rozlišení a obvykle pouze TN panely. Displej má kontrast 700:1 a jas 220 cd/m2. Na hraní ale tento monitor rozhodně není, odezva je totiž 25 ms.

Protože je monitor určen především pro využití v terénu - typicky při spojení s notebookem, obsahuje na zadní straně i výklopný podstavec, který umožňuje postavení monitoru jak na šířku, tak i na výšku. Monitor navíc zvládá automaticky natočit obraz, takže nemusíte vše nastavovat ručně v operačním systému. Rozměry jsou 23,27 × 37,19 × 3,55 cm a hmotnost 1,2 kg.

K dispozici je pouze port USB 3.0, přes který probíhá nejen napájení, ale i přenos obrazu z notebooku. Spotřeba monitoru je typicky kolem 8 W, v režimu spánku pak pouze 0,5 W. Koncová cena je stanovaná na 199 dolarů (přibližně 6 000 Kč s DPH).

Další článek »

Diskuze
5 příspěvků
Témata článku: Notebooky, AOC, Monitory, USB, Nový, Monitor, Nízké rozlišení, Podstavec, TN panel, Notebook, DPH, Nový mobil, Nový typ, Operační systém, Televize LG, Zadní strana, Koncová cena, Full HD, Rozlišení, Dolar, Kvalitní displej, Externí monitor, Displej, Různý úhel, Slušné parametry
Sdílet článek
Další mobilní weby