Android Wear se zřejmě přejmenuje. Chystá se vzkříšení platformy?

13.  3.  2018 | Vladislav Kluska

Systém od Googlu pro chytré hodinky Android Wear se v poslední době dostal poněkud na pokraj zájmu. Z hlediska zastoupení a prodejů jej předehnal konkurenční watchOS od Applu a z pohledu vývoje to vypadalo, že je odsunutý na druhou kolej. Poslední větší aktualizace byla sice nedávno, nových funkcí a vylepšení ale přinesla pramálo. Nyní to ale vypadá, že se chystá přejmenování platformy.

Google vydal Oreo i pro Android Wear. Přidává mimo jiné češtinu Google vydal Oreo i pro Android Wear. Přidává mimo jiné češtinu

Z původního Android Wear by se tak mělo stát Wear OS. To by dávalo smysl. Hodinky s tímto systémem totiž sice běží na Androidu, mohou ale komunikovat i se smartphony s iOS. Neznalé uživatele tak mohl název plést. K přejmenování se váže i nové logo, které využívá barev písmena W a barev Googlu.

k2ggAp3.jpg
Nový název prozradila notifikace při párování hodinek (Reddit H3x0n)

Samotná změna názvu a loga ale platformě těžko pomůže. Apple své Apple Watch a watchOS pravidelně aktualizuje a přináší nová vylepšení, stejně tak i ostatní výrobci příslušenství. Google ale příliš aktivní nebyl a nových modelů také nevyšlo mnoho. Především je vydávaly módní značky, hlavní doménou tedy byl design a ne funkce – vnitřnosti hodinek byly často identické.

Je libo nejdražší hodinky s Android Wear? Připravte si čtyři miliony korun Je libo nejdražší hodinky s Android Wear? Připravte si čtyři miliony korun

Toho si je jistě vědom i Google a je tak možné, že se dočkáme menšího restartu. Platforma by si vylepšení zasloužila, oproti ostatním má sice výhodu poměrně velkého množství dostupných aplikací, reakce systému ale nejsou vždy bleskurychlé a ovládání místy působí nekonzistentně.

Většina dalších velkých výrobců, jako je například Garmin, Fitbit či příslušenství již ale používá vlastní systémy, nelze tedy očekávat, že by je náhle zahodili a přešli pod jeden společný.

Zdroj: Android Police

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Google, Apple, Android, iOS, Wear OS, Apple Watch, Nositelnosti, Příslušenství, Hodinky, Fitbit, Garmin, Přejmenování, Ostatní výrobci, Nová funkce, Vylepšení, Nový model, Velké množství, Vzkříšení, Logo, Android Wear, Dostupná aplikace, Módní značka, Neznalý uživatel, Původní android, Nové vylepšení
Sdílet článek
Další mobilní weby