x

AMD uvedlo kartu RX 560, cena se dostane pod 3 tisíce

17.  5.  2017 | Stanislav Janů | 7

AMD takřka přesně před měsícem představilo druhou generaci grafik na čipech Polaris. Dozvěděli jsme se všechny parametry modelů RX 580 a RX 570, nicméně skládačku doplnil i model RX 560, u něhož bylo AMD na informace značně skoupé a neznali jsme ani oficiální cenu. To se mění teď, kdy AMD uvádí model RX 560 oficiálně.

AMD má nové grafiky s čipy Polaris, které jsou refreshem loňské generace AMD má nové grafiky s čipy Polaris, které jsou refreshem loňské generace

GPU je označováno jako Polaris 21, což znamená, že jde o stejný křemík jako v případě Polaris 11, u něhož došlo k mírnému vylepšení parametrů. Pracuje s 1 024 stream procesory, 64 texturovacími jednotkami a 16 rasterizačními jednotkami. Takt jádra je nastaven na základní hodnotu 1 175 MHz a v boostu může dosáhnout až na maximim 1 275 MHz.

K dispozici budou dvě verze grafiky s odlišnou kapacitou paměti – 2 GB a 4 GB. Paměť bude pracovat na taktu 7 GHz efektivně, přičemž šířka sběrnice je 128 bit. TDP karty je potom 80 W.

Novinky u AMD: nové procesory Threadripper, Epyc a Ryzen pro notebooky. 7 nm za dva roky Novinky u AMD: nové procesory Threadripper, Epyc a Ryzen pro notebooky. 7 nm za dva roky

Čím se tedy karta liší od loňské generace RX 460? Takty se zvedly z původních 1 090/1 200 MHz a TDP kvůli tomu vyrostlo o 5 W. Další rozdíly mezi oběma modely nenajdeme. Podobně jako RX 460 se tedy bude nový model hodit pro nenáročné hraní v rozlišení Full HD.

Karta se v levnější variantě s 2GB pamětí bude prodávat za 99 dolarů, což pravděpodobně bude znamenat částku 2 990 korun.

Další článek »

Diskuze
7 příspěvků
Témata článku: Hardware, AMD, Grafické karty, Rasterizační jednotka, Mírné vylepšení, Epyc, Cena, Loňská grafika, Polaris, Ryzen, DOS, GPU Polaris, Stejný křemík, Skládačka, Tisíc, Sběrnice, Threadripper, Texturovací jednotka
Sdílet článek
Další mobilní weby