x

AMD nečekaně uvedlo slabší variantu grafické karty Radeon RX 560. Při nákupu si musíte dávat pozor

7.  12.  2017 | Karel Javůrek | 16

Nová grafické karta Radeon RX 560 s čipem Polaris od AMD byla představena už začátkem tohoto roku a její konfigurace byla pevně dána 1 024 stream procesory, 16 rasterizačnimi a 64 texturovacími jednotkami. Standardní frekvence pro grafický čip byly nastavené na 1 175 MHz až 1 275 MHz (Boost) a 2 GB nebo 4 GB paměti pak na 7 GHz. To už ale přestalo platit.

AMD uvedlo kartu RX 560, cena se dostane pod 3 tisíce AMD uvedlo kartu RX 560, cena se dostane pod 3 tisíce

AMD totiž potichu a bez většího oznámení (pouze změna specifikací na stránkách AMD) vyrábí slabší model se stejným označením Radeon RX 560, který má ale grafický čip pouze s 896 stream procesory a 14 rasterizačních jednotek. Ostatní parametry jsou sice stejné, na druhou stranu počet stream procesorů už nelze změnit, což neplatí u frekvencí, které by případně šlo zvýšit pomocí přetaktování.

AMD má nové grafiky s čipy Polaris, které jsou refreshem loňské generace AMD má nové grafiky s čipy Polaris, které jsou refreshem loňské generace

V obchodech se už začaly tyto slabší modely objevovat od různých výrobců a jak se ukazuje, musíte podrobně zkoumat, o jaký model Radeonu RX 560 ve skutečnosti jde. Například v případě Asusu je standardní verze pod kódovým označením RX-560-O4G a slabší varianta pak RX-560-O4G-EVO s přízviskem OC, což může budit dojem vyššího výkonu. Vzhledem k tomu, že cena i velikost paměti je podobná jako u výkonnější verze, dávejte si pozor, jaký model skutečně kupujete.

AMD představilo i nové grafické karty RX Vega:

Další článek »

Diskuze
16 příspěvků
Témata článku: AMD, Čipy, Grafické karty, Asus, RX Vega, Výkonná verze, Grafická karta, Standardní frekvence, Model, Pozor, Druhá strana, Standardní verze, Ostatní parametry, Procesor, Velké oznámení, Karta, Kódové označení, Stejné označení, Čip, Slabý model, Rasterizační jednotka, Stream, Grafický čip, Texturovací jednotka, Polaris
Sdílet článek
Další mobilní weby