Amazon zřejmě chystá vlastní komunikační aplikaci Anytime

16.  7.  2017 | Markéta Mikešová

Aplikace ke komunikaci patří mezi nejstahovanější a nejpoužívanější ze všech. Logicky. Některé mají i desítky milionů uživatelů, což kdejakou firmou láká. Láká to zřejmě i Amazon, protože na vlastní samostatné komunikační aplikaci pracuje.

Rozlučte se s Messengerem bez reklam. Facebook spouští nový reklamní systém přímo v komunikátoru Rozlučte se s Messengerem bez reklam. Facebook spouští nový reklamní systém přímo v komunikátoru

Informuje o tom server AFTVNews. Podle něj se aplikace bude jmenovat Anytime a Amazon momentálně přemýšlí, které funkce do ní zařadí. Vytvořil k tomu speciální dotazník, který rozesílá zákazníkům a ptá se, zda by ocenili skupinové hraní her, posílání GIFů, videohovory a další vychytávky.

Z dotazníku a materiálu, které server získal, vyplývá, že Amazon plánuje službu udělat rozsáhlou a bohatou do takové míry, že by mohla konkurovat sociálním sítím. Samozřejmě v ní bude možné psát zprávy, ale i volat, pořádat videohovory a sdílet fotografie s určitou formou hashtagů. Fotografie by navíc mělo být možné upravovat filtry a maskami. Plánované jsou i funkce k objednávání jídla, poslechu hudby, hraní her a samozřejmě nakupování na Amazonu.

Amazon prý uvažuje o akvizici Slacku, populární aplikace pro komunikaci v týmu Amazon prý uvažuje o akvizici Slacku, populární aplikace pro komunikaci v týmu

Co se úplně vymyká, je možnost šifrování určitých zpráv. Přesněji - všechny zprávy budou šifrované, ale u některých budou moci uživatelé zvolit propracovanější šifrování. To může přijít vhod při obchodní komunikaci. Účty také nebudou vázány ke konkrétním telefonním číslům jako například u Viberu.

Amazon nicméně již komunikační aplikaci má. Jmenuje se Chime a je určena pro firemní uživatele. Je možné, že Anytime bude využívat stejnou technologii, ale pro běžné uživatele. Komunikační schopnosti mají i aplikace k zařízením obsahující asistentku Alexu, ale ty jsou jen jako doprovodná věc ke konkrétnímu hardwaru.

Anytime má být pro všechny platformy. Jak pro desktop, tak pro iOS a Android. Není ovšem jasné, kdy společnost plánuje aplikaci vydat.

Přeberou komunikátory roli e-mailu? O tom jsme nedávno diskutovali:

Další článek »

Diskuze
Přidat příspěvek do diskuze
Témata článku: Software, Android, Amazon, iOS, Instant Messaging, Šifrování, Chat, Chime, Stejná technologie, Určitá forma, Obchodní komunikace, Videohovory, Viber, Maska, VLA, Anytime, Populární aplikace, Firemní uživatel, Hraní her, Komunikační schopnost, Komunikační aplikace, Aplikace, Speciální dotazník, Běžný uživatel, Alex
Sdílet článek
Další mobilní weby