x

Amazon aktualizoval levné tablety Fire, jsou tenčí a mají vyšší výdrž

18.  5.  2017 | Karel Javůrek | 3

Tablety Fire od Amazonu sice patří k těm nejlevnějším, ale zároveň ještě relativně kvalitním tabletům. I když se trhu s tablety nedaří a rok od roku prodeje klesají, Amazon se rozhodl k mírné aktualizaci nabídky.

Český trh s tablety klesá. Kraluje mu Lenovo Český trh s tablety klesá. Kraluje mu Lenovo

Tablet Fire 7 má sice stejný displej s nízkým rozlišením 1 024 x 600 pixelů, ale dle Amazonu má lepší kontrast a podání barev. Stejný zůstává i hlavní výpočetní základ s čtyřjádrovým procesorem na frekvenci 1,3 GHz a 1 GB operační paměti, tablet má ale dvoupásmovou Wi-Fi 802.11n. Součástí výbavy zůstává přední (VGA) a zadní (2 MPix, 720p video) webkamera.

Oproti starší verzi je o něco tenčí a lehčí – tloušťka je 9,6 mm a hmotnost 295 g. Výdrž byla zvýšena o hodinu na celkem 8 hodin. Tablet je k dispozici v 8GB a 16GB verzi, přičemž cena začíná na 50 dolarech (přibližně 1 500 Kč s DPH).

Větší tablet Fire HD 8 s rozlišením displeje 1 280 x 800 má 1,5 GB operační paměti, 16 GB nebo 32 GB interní paměti s podporou rozšíření pomocí micro SD karty. Výdrž je až 12 hodin na jedno nabití. Cena 16GB modelu je 90 dolarů (přibližně 2 700 Kč s DPH).

Oba tablety jsou v prodeji i v dražší „dětské“ verzi se zesíleným obalem (záruka zahrnuje automatickou výměnu při poškození) a na výběr je několik barevných provedení. Součástí operačního systému je i chytrá asistentka Alexa.

Další článek »

Diskuze
3 příspěvky
Témata článku: Hardware, Tablety, Amazon, Rozlišení, Paměť, Záruka, Dolar, Interní paměť, Tloušťka, Kvalitní tablet, Operační systém, Vysoká výdrž, DPH, Levný tablet, Fire, Výdrž, Stejný displej, Micro SD, Dvoupásmová Wi-Fi, Barevné provedení, Velký tablet, Chytrá asistentka, Čtyřjádrový procesor, Dobrý kontrast, Tablet Fire
Sdílet článek
Další mobilní weby