Age of Empires dostane k dvacetinám parádní remaster s kompletně novou grafikou

13.  6.  2017 | Stanislav Janů | 29

První díl legendární strategie Age of Empires oslaví letos dvacáté narozeniny a Microsoft si k této příležitosti přichystal dárek pro všechny milovníky žánru. Hra se totiž dočká remasteru s novou grafikou, vylepšenou hratelností a dalšími vychytávkami.

Svým obsahem by se Age of Empires: Definitive Edition neměla lišit od původní hry z roku 1997 – k dispozici bude původních šestnáct národů (včetně datadisku) a lišit se samozřejmě nebudou ani kampaně či samotné jednotky.

Rozhodně však potěší možnosti, které již dnes považujeme za samozřejmost jako je možnost přiblížení nebo oddálení bitevního pole. Vývojáři si rovněž připravili remasterovaný soundtrack, který by minimálně podle ukázky mohl být skvělý.

Původní Doom už běží parádně i na termostatu, programátoři zase prokrastinovali (video) Původní Doom už běží parádně i na termostatu, programátoři zase prokrastinovali (video)

Age of Empires: Definitive Edition vyjde exkluzivně pro Windows 10 a samozřejmostí bude multiplayer prostřednictvím sítě Xbox Live. Datum uvedení sice zatím neznáme, nicméně zájemci se mohou hlásit do uzavřeného testování. Do okamžiku vydání tak můžeme doufat, že se remake prvního dílu podaří víc než v případě Age of Empires II: HD Edition.

Další článek »

Diskuze
29 příspěvků
Témata článku: Microsoft, Hry, Xbox, Definitive Edition, Empires, Uzavřené testování, Multiplayer, Nová grafika, Xbox Live, První díl, Původní hra, Díl, Grafik, Grafika, Age of Empires, Doom, Vychytávka, Dvacáté narozeniny, Soundtrack, Samozřejmost, DOS, Graf, Rema, Bitevní pole
Sdílet článek
Další mobilní weby