» Poradna » Ostatní

Zjištění používaného hesla adminisrtátora u Windows 10

zdravím, kolegini nainstalovali do PC Windows 10 a nastavili u něj automatické spouštění počítače - bez požadavku při spuštění zadávat heslo.Nyní ale chce toto nastavení zrušit aby se muselo zase při spuštění heso zadávat.Problém je ten že ona a ani ten dotyčný který instalaci prováděl si už nepamatují původní heslo-takže to nejde nijak změnit. Kdo by mi poradil? Děkuji za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Standardní postup:control userpasswords2Zaškrtni x Před použitím počítače musí uživatelé zadat jména a heslo.

Milane toto já vím ale když to udělám tak se mi změní nastavení na vyžadováni hesla no a to bude úplně to nejhorší protože po spuštění počítače mi vyskočí požadavek na heslo (ale to právě já nevím) a tím pádem se už do počítače vůbec nedostanu-asi jsi špatně četl můj dotaz. Provedl jsem to jednoduše podle Nargona kterému tímto moc děkuji -a nastavil jsem si nové heslo a už vím jaké je-a to je to jsem chtěl vědět.......

Vyrobit dalšího uživatele a zmigrovat profil.

Zjistit aktuální heslo je poměrně složité. Mnohonásobně jednodušší je nastavit heslo nové. K tomu ti stačí jen administrátorský přístup na PC, což asi bude tento případ.Takže pravé myšítko na start - Správa počítače - místní uživatelé a skupiny - uživatelé - vybrat konkrétního uživatele a kliknout pravým myšítkem a dát "nastavit heslo". Následně věnujte pozornost varování, které se zobrazí. Většinou to lze ignorovat, ale jestli má nějaké složky šifrované nebo má ve windows uložené klíče k osobním certifikátům tak je doporučuji zálohovat.

Použij Trinity Rescue Kit. Tady máš inspiraci:https://www.youtube.com/watch

Provedl jsem to jednoduše podle Nargona kterému tímto moc děkuji -a nastavil jsem si nové heslo a už vím jaké je-a to je to jsem chtěl vědět....... a děkuji všem ostaním kteří mi chtěli pomoci.....