» Poradna » Programy

Zamrzání Windows 7 při startu

Zdravím všechny,předem se omlouvám, jestli už se to tady někde řešilo, ale dlouho jsem tu nebyl a při letmém hledání jsem nic podobného nenašel.Mám notebook ASUS K50IP a nepravidelně se stává, že Windows 7 zůstanou po restartu viset na úvodním boot logu, objeví se pouze nápis Spouštění systému Windows a dál nic. Počítač reaguje pouze na tvrdé vypnutí. Děje se tak i po čisté instalaci z originálního DVD od Microsoftu.Některé možné příčiny:1) vadné paměti (memtest nezjistil nic podezřelého)2) vadný harddisk (podle testů a výpisu SMART také OK)3) chybné nastavení BIOSu (default nastavení a kompletní reset bez efektu, nová verze není k dispozici)4) vadný napájecí zdroj (problém přetrvává i při provozu na baterii)5) dlouhý interval autodetekce HDD (v BIOSu není možnost změny)6) vadný motherboard, řadič HDD apod. (nevím jak otestovat, zátěžové testy s negativním výsledkem)Několikrát se mi stalo, že se ten samý problém vyskytl i při bootování z instalačního DVD Windows 7, proto předpokládám, že příčinou je pravděpodobně HW závada. Je také zvláštní, že se popsaný jev objevil pouze u Windows 7 64-bit. Windows XP, Vista 32-bit i Ubuntu startují na stejném stroji bez problémů. Windows 7 32-bit nemám možnost vyzkoušet.Konfigurace NB zde: http://www.asus.com/Notebooks/Versatile_Perfo... Předem díky za každý nápad. Obávám se, že mě návštěva servisu asi nemine (NB je ještě v záruce)

Odpovědi na otázku

Vadná ZD.

Blbost...děje se mi to samé,ale jen u sedmiček...když pustim linux tak vždy no problém

No a po nastartování pak už to jede bez problémů?Nepřidával jsi paměť?Ale pokud je to v záruce, tak bych reklamoval.

Po restartu už to jede normálně, zase až do příštího náhodného zamrznutí při bootu Windows. Teploty jsou taky v normálu.Žádný HW nebyl měněn, noťas je ve stejném stavu, jak byl dodán výrobcem.Díky za odpovědi, asi budu muset fakt reklamovat, což mě netěší

Mrkni, jestli není novější BIOS.

Bohužel není Podle Googlu se jedná o docela častý problém, ale řešení jsem se v mém případě nedopátral.http://www.google.com/

A nesnaží se to náhodou přednostně bootovat z LAN?

Ne, bootování z LAN je v BIOSu vypnuto.

Pokud to, co jsi napsal platí, jde jednoznačně o SW problém. Nemáš co reklamovat.

V tom případě mi nejpravděpodobnější připadá, že by to mohl způsobovat ovladač grafiky.

Super, dneska po restartu jenom černá obrazovka a svítící kontrolka napájení..... takže asi opravdu chyba HW.Všem díky za odpovědi, zítra vezu noťas do servisu.

Takže noťas už je z opravy zpět, byl vadný HDD. Přitom test povrchu a hodnoty SMART v naprostém pořádku