» Poradna » Windows (a jiné OS)

W10+nezobrazuje se hláška při mazání (do Koše)

Na záložním PC kde je W10 jsou Windows myslím upraveny i tímto: https://www.dasm.cz/clanek/jak-z-windows-10-u... Ale při delete nějakého souboru se nezobrazuje klasické upozornění "Opravdu chcete tento soubor přesunout do Koše?" A taktéž když připojím USB flešku, tak se neobjeví klasické okénko s "Přehrát automaticky" (i když v PC je fleška vidět).Jak to prosím jednoduše (pro laika) opravit?Jinak ještě není nainstalován Creators Update.

Odpovědi na otázku

Jestli se nepletu, tak u toho kose je defaultne vypnuta ta hlaska - Vlastnosti kose --> Zobrazit hlaseni pri mazani (nebo jak to tam presne je).Prehrat automaticky - Ovladaci panely -> Prehrat automaticky...

1)Pravým tlačítkem na ikonu koše,dej vlastnosti a zaklikni:Při odstraňování zobrazit žádost o potvrzení.2)Napiš do vyhledávacího okénka Přehrát automaticky.Vyjede tabulka ovládacích panelů.Zde si zaklikni co se má s čím dít-sám to v té tabulce uvidíš.(Např.vložit Cd-přehrát automaticky apod)

Protože sis OS tak nastavil.1) Otravná hláška "Opravdu chcete tento soubor přesunout do Koše?" je opravdu jen pro totální bl.by. 2) V bezpečně nastaveném OS by se zbytečné okno "Přehrát automaticky" vůbec nemělo objevit. To znamená, že (ne)běží extrémně nebezpečná služba ShellHWDetection, zavedená už ve WXPP/32.Co s tím?Opravdu chceš zapínat tyhle otravné a nesmyslné hlášky?(1) Omylem smazaný soubor je v koši.(2) Prostě si sáhni si do externího disku z libovolného správce souborů.Pokud se přesto chceš nechat otravovat nesmyslnými okénky, povol a zapni příslušnou službu.

V příslušném článku je i postup jak změny vrátit zpět...