» Poradna » Ostatní

Vypnutí PC po spuštění programu

Dobrý den. Kamarád má takový problém. V neděli používal PC a ten se mu najednou vypnul. Od té chvíle se mu po spuštění jakéhokoliv programu vypíná. Dlouho jsem nad tím přemýšlel, ale nenapadlo mě, čím by to mohlo být způsobeno. Nenapadá vás něco? (jinak počítač jde zapnout)

Odpovědi na otázku

Zřejmě se PC přehřívá.Může odcházet zdroj.Zkontroluj teploty.

No skvělé. A když jsi přemýšlel tak dlouho, nenapadlo tě mu říci, aby zkusil nouzový režim, aby provedl boot libovolného UNIX-systému, aby zkusil spustit CD Hirens, aby se zajímal o bod obnovy, aby ... .Podle toho, jak jsi bohatě okomentoval stav, se dá dokonce usoudit, že PC se rozjede a funguje do momentu, než se spustí libovolný jiný program. Ještě, že jsi napsal který, jak byl spouštěn, čím byl spouštěn a dokonce - to mě naprosto vyrazilo dech - že jsi uvedl i typ OS.Jěště tedy, že se to stalo kamarádovi a tobě jede všechno. Jsi borec.

Kamarádovi se to stalo. Já nejsem člověk co se až takto vyzná v počítačích, vyznám se spíš v komponentech. Přemýšlel jsem nad tím opravdu dlouho a nic mě nenapadlo. Opět opakuji, vyznám se v počítačích, ale pouze co se komponentů týče. Pokud by ses podíval, vidíš, že to píšu z chromu z Windows 10. Kdyby se to stalo mně, jak bych to asi napsal z Windows 10. Má W10, spouštěl chrome, spouštěl steam, spouštěl obs. Pokaždé se mu vypnul.

No tak jenom přemýšlet ten problém asi nevyřeší že 1. kontrola logů systému2. kontrola teplot3. kontrola disku (SMART)4. vizuální kontrola zapojení kabelů5. zkusit jiný napájecí zdroj

Co tak napsat HW?Jinak podle mě skoro určitě zdrojem...Zkus zkontrolovat teploty ať můžeme vyloučit přehřívání...