» Poradna » Web a internet

Tor + facebook

když použiji Prohlížeč/doplněk TOR na kterém budu používat svůj FaceBook profil. Uvidí mě mojí přátelé v případě když budu online?

Odpovědi na otázku

Co je to FaceBook? Da sa to jest?

Kua 2x minus, asi presolene, myslel som si to.

Chodit na FB přes TOR nemá žádný smysl a možná to ani nepůjde. A pokud ano, tak když budeš na svém profilu, tak tě tvoji přátelé samozřejmě uvidí on-line. Je jedno jak jsi připojený, ale pokud jsi ve svém profilu, tak to FB vidí a ukáže.

nebudeš mít jednodušší vpravo dole pod kontakty kliknout na možnosti a kliknout na "vypnout chat"? pak nebudeš zobrazovaný jako online.na TOR se vykašli, evidentně nechápeš k čemu je.

Chodit skrz Tor na fejsbuk má asi takový smysl jako chodit celý den s nasazeným kondomem a večer si ho před zásunem sundat.

A to je dobre, alebo zle?

To záleží na výsledcích vyšetření po 3 měsících - u venerologa + gynekologa.

Dost dobře a přesné přirovnání :)

Z logiky věci vyplývá, že pokud budeš přihlášenej na FB, budeš prostě vidět. I kdybys byl připojenej přes záchodovou rouru.

No abych doplnil - BINGu - TOR se používá k tomu, aby např. tvůj poskytovatel internetu, nebo ten, kdo má vládu nad tvou sítí tak jednoduše nezjistil KAM chodíš koukat. Maitel webu na který chodíš zase díky TORu nepozná ODKUD jsi přišel, případně KDO jsi (tvoje připojení pro něj bude vypadat jako by šlo např. z Havaje... ). Utajit samotnou návštěvu nějakého webu jde dost špatně. Už jenom tím, že se přihlásíš dáš Facebooku najevo, že jsi to ty, a že se hlásíš na FB, tudíž - jsi sám zlikvidoval obě KAM i ODKUD/KDO jsi - protože jsi se sám identifikoval.To je fakt jako koupit si nový telefon na jednorázové použití, sehnat anonymní předplacenou kartu a pak zavolat na policii (s nějakou kravinou) a na začátku říct, dobrý den, tady Pavel Bláha, Praha 8, rodné číslo XXYYZZ/NNNN rád bych anonymně oznámil, že mně soused krade kompoty ze sklepa.Případně - a to je příklad ze života - koupit si předplacenku a zaplatit za ni vlastní platební kartou a pak se divit, že na troubu přišli.

No abych doplnil - BINGu - TOR se používá k tomu, aby např. tvůj poskytovatel internetu, nebo ten, kdo má vládu nad tvou sítí tak jednoduše nezjistil KAM chodíš koukat. Maitel webu na který chodíš zase díky TORu nepozná ODKUD jsi přišel, případně KDO jsi (tvoje připojení pro něj bude vypadat jako by šlo např. z Havaje... ). Utajit samotnou návštěvu nějakého webu jde dost špatně. Už jenom tím, že se přihlásíš dáš Facebooku najevo, že jsi to ty, a že se hlásíš na FB, tudíž - jsi sám zlikvidoval obě KAM i ODKUD/KDO jsi - protože jsi se sám identifikoval.To je fakt jako koupit si nový telefon na jednorázové použití, sehnat anonymní předplacenou kartu a pak zavolat na policii (s nějakou kravinou) a na začátku říct, dobrý den, tady Pavel Bláha, Praha 8, rodné číslo XXYYZZ/NNNN rád bych anonymně oznámil, že mně soused krade kompoty ze sklepa.Případně - a to je příklad ze života - koupit si předplacenku a zaplatit za ni vlastní platební kartou a pak se divit, že na troubu přišli.No abych doplnil - BINGu - TOR se používá k tomu, aby např. tvůj poskytovatel internetu, nebo ten, kdo má vládu nad tvou sítí tak jednoduše nezjistil KAM chodíš koukat. Maitel webu na který chodíš zase díky TORu nepozná ODKUD jsi přišel, případně KDO jsi (tvoje připojení pro něj bude vypadat jako by šlo např. z Havaje... ). Utajit samotnou návštěvu nějakého webu jde dost špatně. Už jenom tím, že se přihlásíš dáš Facebooku najevo, že jsi to ty, a že se hlásíš na FB, tudíž - jsi sám zlikvidoval obě KAM i ODKUD/KDO jsi - protože jsi se sám identifikoval.To je fakt jako koupit si nový telefon na jednorázové použití, sehnat anonymní předplacenou kartu a pak zavolat na policii (s nějakou kravinou) a na začátku říct, dobrý den, tady Pavel Bláha, Praha 8, rodné číslo XXYYZZ/NNNN rád bych anonymně oznámil, že mně soused krade kompoty ze sklepa.Případně - a to je příklad ze života - koupit si předplacenku a zaplatit Ukázat celý příspěvek

oh shit... takhle to dopadne, když ZIVE.cz aktualizuje a vylepsuje, případně provádí údržbuomlouvám se za tapetování, jdu se sám udat

Na Facebook se normálně dostaneš a tvoji přátelé budou vidět že si online. Problém je když se chceš na FB nově registrovat přes Tor. FB pozná že je to Tor a požaduje ještě kontrolu přes SMS.