» Poradna » Windows (a jiné OS)

Problém s Windows Update, Server 2012 Standart

Windows Update pouze hledá, ale nenachází žádné aktualizace. - zkoušel jsem návody pro opravu Windows Update ~https://support.microsoft.com/en-us/help/947821/fix-win... , ale nepomáhá. - zkoušel jsem Nastroj pro kontrolu systémových souborů pomocí příkazového řadku (sfc /scannow), taky nenašel chybu. - otestováno zastavit WUP službu, smazat složku ...\SoftwareDistribution, spustit službu, restart serveru- návody pro opravu Windows update pro Server 2012 R2 pomocí aktualizační KB2919442, KB2919355, KB2932046, KB2959977, KB2937592, KB2938439, KB2934018, nefungují pro Server 2012 Standart. -Server hledá už několik dní v kuse. A mezi jednotlivými postupy oprav jsem dával cca 24 hodin.- v protokolu systému Windows nejsou vidět žádné kritické události- Windows Update požívám přímo z webu. Vlastní WSUS nemám._____________________________________________________________________Přikládám nedávný screen logu po restartu serveru a následném spuštění vyhledávání aktualizací. Odkaz1 http://jpeg.cz/images/2017/04/20/nejC.jpgOdkaz 2 http://jpeg.cz/images/2017/04/20/CJs6o.jpgje tam hromada těchto hlášek nevím proč.Service UpdateNetworkState Ipv6, cNetworkInterfaces = "číslo".Tyto logy jsou s vypnutou IPV6_____________________________________________________________________Nějaká myšlenka prosím?

Odpovědi na otázku

Bohužel, tyto záplaty jsou pr WIN SRVR 2012 R2 a pro mou verzi 2012 Standard nejdou použít. viz.http://jpeg.cz/images/2017/04/25/KiJg.jpg____________________________________________nebo se to v případě jiné aktualizace zastaví na vyhledávání (odzkoušeno 72h.)viz.http://http:/jpeg.cz/images/2017/04/25/rN5MF.jpg

Obrázky jsou k ničemu.Pochlub se textem hlášek ze Setup logu nebo min. číslem chyby.Odkud jsi nainstaloval službu "WUP"? Nic takového ve WNT standardně neběží.Přesvědčil ses před spuštěním Wuapp, že běží služba Bits a Wuauserv?Přistupuje daný server do internetu přes proxy server/externí firewall/jinou bránu v routeru nebo přímo? Jak je nastavený router? Jsou zde povolené (nebo aspoň neblokované) příslušné servery MS WU?

Jsme "schovaní" za firemním firewallem, ale ostatní servery a PC/NB se aktualizují, dovolím si hlavní firewall tedy vyloučit. Proxy nepoužívám.Snažím se aktualizovat server přímo z prostředí Windows za pomocí Windows update. Nepoužívám WSUS.Wuauserv sem zkoušel před instalací i vypnout ale beze změny.Server prostě není schopný si nainstalovat ani jednu aktualizaci. Pokaždé se zastaví na http://jpeg.cz/images/2017/04/25/rN5MF.jpg Dohledal jsem log windowsupdate, - je v logu přehršel informací. Nicméně tam je hromada těchto stejných řádků. Service UpdateNetworkState Ipv6, cNetworkInterfaces = "ČÍSLO".Zde aktuální WinUp Log. Absolutně netuším na co se mám zaměřit.______________________________________________________________________2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 Misc =========== Logging initialized (build: 7.8.9200.17185, tz: +0200) ===========2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 Misc = Process: C:\Windows\system32\wusa.exe2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 Misc = Module: C:\Windows\System32\wuapi.dll2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 COMAPI ----------- COMAPI: IUpdateServiceManager::AddScanPackageService -----------2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 COMAPI - ServiceName = Samostatný instalační program systému Windows Update2017-04-26 07:16:24:500 2424 ec4 COMAPI - ScanFileLocation = C:\2a8cbcc51d702a0ef64325\wsusscan.cab2017-04-26 07:16:24:500 904 f54 Misc =========== Logging initialized (build: 7.8.9200.17185, tz: +0200) ===========2017-04-26 07:16:24:500 904 f54 Misc = Process: C:\Windows\system32\svchost.exe2017-04-26 07:16:24:500 904 f54 Misc = Module: c:\windows\system32\wuaueng.dll2017-04-26 07:16:24:500  Ukázat celý příspěvek

Vypadá to na zmatek v registru OS, možná problém s ACE?Co s tím?Standardní postup z Admin kozole cmd:1) Kontrola systémového disku za provozu:chkdsk C: /i /cVýsledek?2) Oprava wim za provozu:dism /online /cleanup-image /scanhealthdism /online /cleanup-image /restorehealthVýsledek?3) RegeditMrkni se z Admin konzole cmd na ACE ve větvi HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\Auto Update---reg query HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate /s >1.txt && notepad 1.txt---Případně nastav ACE do defaultu.4) Dočasně zakaž WU v GUI:wuappNastavení -> Zakázat5) Restart OS.6) Ruční stažení a instalace fixu KB2771431:https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx7) Restart OS.6) wuappNastavení -> Stahovat ... (ale ne instalovat automaticky!)7) Admin konzole cmdsc start bitssc start wuauserv8) wuappVyhledatNech ho přes noc.Výsledek?Btw:Proč se ptáš na více místech? Není to korektní.

V prvé řadě bych chtěl poděkovat za skvěle vytvořený návod. 1) Nenašel žádný problém. 0 KB in Bad sectors2) a) Žádné poškozené soubory složek nenalezeny. Operace proběhla úspěšně. b) Operace proběhla úspěšně. Poškozené soubory byly opraveny.(nepíše kolik ani kde)3) V registrech na větvi: Auto Update, je po výpisu toto AUOptions REG_DWORD 0x2 IncludeRecommendedUpdates REG_DWORD 0x1 NonFirmwareUpdatesAvailableForInstall REG_DWORD 0x0 ForcedReboot REG_DWORD 0x2 ElevateNonAdmins REG_DWORD 0x1 NextDetectionTime REG_SZ 2017-04-26 11:29:11 OfflineDetectionPending REG_DWORD 0x1 CachedAUOptions REG_DWORD 0x2 InstallInProgress REG_DWORD 0x0 UpdatesAvailableForDownloadLogon REG_DWORD 0x0 UpdatesAvailableForInstallLogon REG_DWORD 0x0 UpdatesAvailableWithUiOrEulaLogon REG_DWORD 0x0 UpdatesAvailableWithUiLogon REG_DWORD 0x0 FirmwareUpdatesNotDownloaded REG_DWORD 0x0 FirmwareUpdatesNotInstalled REG_DWORD 0x0Do default nastavení jsem nic nenastavil, nevím který řádek na kterou hodnotu.4) a 5) Staženo, zakázáno. Všechno OK6) Píše že aktualizace není určená pro váš počítač. http://jpeg.cz/images/2017/04/25/KiJg.jpgNerozumím tomu... tvůj link je správně na WinSrvr2012Stndrd. Proč si nechce vzít tu aktualizaci ? Problém s licencí Win a znemožnění WUp ?Existuje cesta odstranění a obnovení služby WUp ?

Možná to nevíš, ale službu WU je třeba (ručně) zastavit před instalací KAŽDÉHO jednotlivého KB jinak vyhledává a vyhledává....Jako první je třeba aktualizovat samotnou službu WUPro stažení balíků zkus http://www.majorgeeks.com/files/details/windows_hot... Proč zkrátka nepoužiješ wsus? Je šance, že po nainstalování updatů se WU rozjede.

Mam u zákazníka stejný problém server jen vyhledává a vyhledává, mam k dipozici i WSUS a nejde to proatě win udpate jsou totálně rosekaný poslendí dobou je rosekaná i WSUS musí se aspon 1 za měsíc stáhnout znova prostě oser, Poslední dobou co předvádí microsoft s winodws update je otřesný.

WU jsem zastavil před instalací KB. S WSUS nemám zkušenosti, něco si přečtu. Zatím mi ale všechny stroje šlapou a takové problémy s WU nemám.Ten WinHotfixDownloader má podoru W7, W8.1, W10 a Office 10 až 16. Windows Server 2012 Standard je přirovnáván k W8,Windows Server 2012 R2 je přirovnáván W8.1Tu kompatibilitu update mezi W8 a W8.1 v praxi nemám odzkoušenou. Na tom serveru se nenainstaluje ani jedna z nich.

Služba Wuauserv = základní systémová, její smazání postrádá smysl (pokud by se podařilo).Je možné, že některá z mnoha knihoven je poškozená.Po všech krocích, které jsi provedl, zbývá už jen reset služby Bits a Wuauserv, tj. obnovení ACE pro databázi Bits a opětovná registrace všech příslušných knihoven.Standardní postup resetu WU uvádí MS zde:https://support.microsoft.com/en-us/help/971058/how-do-... a platí pro všechny OS WNT 5. a 6. řady téměř beze změny.

Konečně jsem s dostal ke tvému postupu, avšak ani ten se neobešel bez potíží. Použil jsem i bod č. 4. Vše se zdálo být v pořádku. Problémy (13) nastaly až u registrace souborů služby BITS a služby WU. Avšak né u všech. _________________________________________________________________Modul mshtml.dll byl načten, ale nebyl nalezen vstupní bod DllRegisterServerZkontrolujte, že je mshtml.dll platný soubor pro DLL nebo OCX a akci opakujte.To samé u:shdocvw.dllbrowseui.dllqmgr.dll_________________________________________________________________Modul msxml.dll se nepodařilo načíst.Ověřte, zda se binární soubor nachází v určené cestě, nebo pomocí ladění zjistěte zda nenastaly potíže s binárními nebo závislými soubory DLL.Uvedený soubor nenalezen. To samé u:gpkcsp.dllsccbase.dllslbcsp.dllinitpki.dllwuaueng1.dllwucltui.dllwuweb.dllmuweb.dll

Tak zdá se že problém vyřešen. Ze zoufalosti jsem po tomto návodu nastavil WU na variantu: "Instalovat aktualizace automaticky". A po týdenním hledaní se WU zázračně rozběhl a už nachází co má.

Párkrát se mi tohle stalo na normálních Win7 pro. Žádný nástroje ani kouzla v registrech mi nepomohly. Nakonec vždycky zabere stáhnout nějakou kumulativní opravu a nainstalovat jí ručně. Pokud v sobě Windows nějakou chybu měl, tak timhle se přeplácne.