» Poradna » Ostatní

Připojení bezdrátových sluchátek k TV Sencor SLT3226M4

Když připojím sluchátka Sony přes SCART s přepínáním OUTPUT-INPUT a napojením na červený a bílý sinch, tak zvuk do sluchátek nejde.Na jiné značce tv to funguje.Prosím v čem je problém.Říkal mi jeden kamarád,že SCART na Sencoru asi nemá výstup ale jen vstup.Potřebuji aby zůstal zvuk v reproduktorech tv a také ve sluchátkách a u obou se dal zvuk nezávisle regulovat.Dá se provést připojení i jinak nebo se musí opravit SCART v tv?

Odpovědi na otázku

Tato televize má dle všeho i výstup na sluchátka, proč to rveš do scartu?

Ovšem při připojení přímo na jack se vypne zvuk TV a to nechci.

Přečti si znovu dotaz až do konce, máš to tam zdůvodněné ;)

Co tím myslíš, to že Sencor má scart jen pro vstup?

Reagoval na mě...Samozřejmě, že vše co na té televizi je, jsou vstupy. Na co by měla televize výstup?Vstupy:3x HDMI1x komponentní (YPbPr)1x SCART1x AV1x VGAJediné výstupy jsou:1x výstup na sluchátka1x digitální koaxiální S/PDIF výstup

Toto televize možná scart výstup nemá, ale moje televize Samsung LE40C670 má i scart výstup a sluchátka mám právě takto na scartu připojená. Takže televize mívají scart výstup.

Ano, na jednom scartu bývá zpravidla i výstup (obraz/zvuk). Ovšem tento výstup zvuku je pouze na linkové úrovni. Na vybuzení sluchátek nestačí, navíc úroveň je konstantní - hlasitost nejde regulovat.Je tedy třeba mezi takovýto výstup a sluchátka vložit nějaký aktivní prvek s regulací hlasitosti - zesilovač.

Mimochodem - vlastním TV z roku 1995 (Orava) která má zvlášť regulovatelný sluchátkový výstup, takže je např. možno si do sluchátek dát originální jazykovou stopu, zatímco TV hraje dabing. Přitom hlasitosti jdou regulovat nezávisle. To žádná současná TV neumí, pokud je mi známo. A pak že prý jde pokrok kupředu....

Mám takto připojená bezdrátová sluchátka, která mají regulátor hlasitosti v sobě a funguje to OK.

Ano, protože bezdrátová = aktivní = se zabudovaným zesilovačem."Holá" obyčejná sluchátka hrát nebudou.....

Mně ty sluchátka fungovaly na tv Hitaši a měl sem je připojené přes skart.Ale na Sencor to nejde.Je to připojením SKARTU na tom blbém Senkoru,že nená propojený výstup?

Je to klidně možné. SCART na TV primárně slouží jako vstup. Takže pokud chce výrobce ušetřit, tak například vynechá D/A převodník pro analogový výstup obrazu a zvuku na SCARTu. Holt co chceš od laciného krámu.

Ahoj to znamená,že u nových TV nebude SCART mít vstup a výstup?Nebo nebude vůbec?

Ano, je to logické. U nových TV konektor SCART brzy úplně zmizí, protože všechny nové přístroje mají už digitální vstupy a výstupy a analogový SCART už mají jen historické VHS a DVD přístroje. A ty už lidem moc dlouho fungovat nebudou, takže SCART na TV by už jen zbytečně zvyšoval výrobní náklady TV.

Zjistil jsem,že ta moje TV Sencor opravdu nemá na SCARTu výstup zvuku.Vyřešil jsem to tak,že jsem koupil novou TV Orava LT-830 LED E93B a ta má SCART s výstupem zvuku a v bezdrátových sluchátkách Sony s vlastní regulací hlasitosti zvuk funguje nezávisle na Tv reproduktorech.Pomocí rozbočovače SCART mám připojené i staré video a přes SINCHe i zvuk do reproduktorů věže.Takže maximální spokojenost.A tato TV Orava má také i nahrávání na Flasch,jak jsem měl i u Sencoru.