» Poradna » Programy

Pc mi vypíná hry

Dobrý den , koupil jsem si novou grafickou kartu : Asus RX 460 Dual 2GB . Ale od té doby jsou s ní samé problémy. Pc normálně funguje jak má ale když zapnu nějakou hru, tak po malé chvíli se hra vypne a já nevím co s tím tak vás tu prosím o pomoc . Díky Sestava : Intel Core 2 Duo E8200 6GB Ram Základ. deska : Asus 5pk Zdroj: 500W Xilence//"Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Předtím něž jsi koupil tu novou grafiku ti to nepadalo? Nainstaloval jsi ovladače k té grafice?

Ne nepadalo. A ovladače jsem nainstaloval.

A co jsi měl předtím za grafiku?

GTX 550 Ti ale co jsem četl tak by s RX neměl být problém

Teploty grafické karty a cpu v záťeži jsou ok?

Jop

Zkusit jinou verzi ovladace GK.Zmerit teploty GK a CPU v zatezi.Udelat test RAM (memtest86+) a HDD (HD Tune).Zkusit provoz z nejakym normalnim zdrojem misto toho odpadu jmenem Xilence. (Je klidne mozne, ze ten "500W" "zdroj" realne tech cca 250W nedava.)No a pak jsou tu smutnejsi moznosti, jako ze to po dlouhych letech vzdaly elektrolyticke kondenzatory na zakladni desce. Ale snad to nebude ten pripad.

Jeste par otazek:Dela to jedna hra nebo vic? Jake konkretni? Je nejaka, ktera to nedela? Jaka konkretni?Hra se "vypne" beze slova nebo je to doprovazeno nejakym grafickym / zvukovym efektem, pripadne chybovou hlaskou?Je o padu hry neco v aplikacni sekci systemoveho logu Windows? Co presne tam je?

U Overwatche to udělá zvuk jako u oznámení a vyskočí tabulka s nápisem : Your rendering device has been lost! Aplication is now closing.U Borderlands 2 hra jede ale po 10 sekundách se sekne obraz a problikne obrazovka černě po dalších 5 sekundách znova ale nevypne se .U CS:GO se sekne obrazovka a bez oznámení se vypne.

tady to vypadá na problém s napájením, potažmo zdrojem. Podobné věci mi začla dělat gt730 když byla ve stroji se slabým a hlavně starým zdrojem. Myslel jsem že je chyba v ní, ale s novým zdrojem je vše ok.

a velmi pravděpodobný je postupný odchod desky, má už svá léta.

A poriadne si najskor odinstaloval povodny ovladac od NVIDIE?

Ano