» Poradna » Mobily

Nefunkční reproduktor u Xiaomi redmi 3

Zdravím, již 2 měsíce mi funguje reproduktor jen z půlky(doslova)jak kvalitou i hlasitostí tak i fyzicky jde jen jedna půlka. Co teď s tím? Jít do servisu aby mi to vyměnily nebo použít záruku. Nebo znáte lepší řešení?Bližší informace:Zařízení: Xiaomi redmi 3 16gb/2gb Stáří zařízení: něco přes půl roku.Závada: zadní reproduktor funguje na poloviční výkon.Délka závady: 1-2 měsícePředem děkuji za každou radu.

Odpovědi na otázku

Reklamace.

Nejspíš se ti tam dostal nějaký bordel. Typický kovové piliny. Zkus reklamaci, třeba ti to uznají.

jako sorry, ale piliny máš v hlavě asi ty, odešel mu reproduktor a ty píšeš něco o pilinách

Ne chlapče, mluvím po sedmi letech praxe v servisu mobilů ;) Kdyby odešel reproduktor, tak odejde a nebude fungovat vůbec. Aby odešel napůl, to jsem fakt ještě neviděl a že jsem toho za ty roky už viděl :) Když se mi na stole objevil telefon se závadou "slabé sluchátko" nebo "slabý reproduktor", tak to z 90% bylo tím, že v něm měl magneticky přichycenou hromádku pilin, které bránily membráně v pohybu a reproduktor fungoval slabě. Většinou to měl člověk, který pracoval se železem. A těch zbývajících 10% byly telefony, které měly zalepeny otvory reproduktorů uschlým pivem nebo limonádou :)

Dobrý odhad, studuji jako obráběč kovů a na praxi nosím mobil v kapse, takže to bude pravděpodobně tím jak říkáte

To je typická závada mobilů u lidí pracujících s kovem :) Zkus to reklamovat, pokud bude mít technik dobrou náladu, tak ti to uznají na záruku. Já jsem to většinou taky napoprvé uznával a jen jsem do reklamačního protokolu k opravě dopsal, že doporučuji používání vhodného ochranného obalu, že to již příště nebude řešeno v rámci záruky. Jde to případně opravit i svépomocí, ty piliny se z membrány reproduktoru dají setřít opatrně pomocí vatové tyčinky, ale je potřeba se k reproduktorů dostat. Ovšem jak přesně to má řešené Redmi 3, netuším. Shodou okolností mám tento tel. taky, ale ještě jsem neměl potřebu ho kuchnout :)