Modulární zdroj kolem 500W - Seasonic nebo Corsair?

Zdravím,dneska zase, pro změnu, o zdroji Mám lehký dilema mezi dvěma zdroji - chci modulární, kolem 500W, cenově do 2.500,-Vybral jsem si (z důvodu dosavadní spokojenosti se značkou) Seasonic M12II-520 https://www.czc.cz/seasonic-m12ii-520w-evo-5... , ale v poslední době (nejen) Kin v doporučených sestavách navrhuje Corsairy za skoro stejnou cenu, takže třeba CX500M https://www.czc.cz/corsair-cx-series-cx550m-... Je to jedno nebo je jeden z nich v něčem výrazně lepší?Obecně mi u zdroje nejvíc jde o spolehlivost, kudlinky mě nezajímají. A modulární proto, abych eliminoval zbytečný dráty, který v bedně bejt nemusej.Zbytek sestavy: MSI B150M Mortar, i5-6500, 2x8GB DDR4, RX580 8GB, 250GB SSD na OS, 2x 2TB na data. Skylake proto, že chci ještě nějakou dobu zůstat u W7. Až to bude nezbytně nutný, přejdu na W10, ale ni mě k tomu zatím nenutí. A klidně na Skylaku vydržím ještě třeba 5 let.Díky za radyFranta

Odpovědi na otázku

To je moudré stanovisko. MS Tě ovšem donutí přejít do W10, pokud budeš chtít pařit supermoderní pecky na DX12, protože instalace DX v.12 do starších OS je zablokovaná (= další MS zhůvěřilost).Pokud se bojíš nejnovějšího hw kvůli MS WU, není důvod:na nejnovější platformě AMD AM4 funguje ve W7 MS WU normálně (resp. úplně stejně mizerně jako na starším hw). IMHO to bude totéž na nejnovějších platformách Intel.Výběr zdroje je jasný, pokud nejsi hluchý: CX550M je řádově tišší než nejlepší SeaSonic.Tím máš zároveň vysvětleno, proč Kin upřednostňuje zdroje řady CX.

Přiklonil bych se k volbě Corsair RM550x.. je řádově lepší než nejlepší CX Corsair RM550x nepotřebuje žádné vysvětlování.. bez zátěže se větrák ani nezatočí.. pohoda a klídek.. Ten zdroj čirou náhodou vlastním..

Díky, pánové, mám jasněji. Uvidíme, jak to bude nakonec s penězma, ale buď CX500 nebo RM550.K těm hrám - poslední dobou, když už mám čas, hraju stejně pořád dokola FC 3-4, Saboteura nebo Mafii I a III. GTA V mě nějak nechytlo a ostatní hry nezaujaly. Ale to je na jiný téma.Ještě mě napadlo vzít jedno starší SSD a hodit na něj W10. A když si budu chtít náhodou zahrát moderní hru, připojím disk s W10. Ale to je jen taková srandička

Kupovat nové PC na starších komponentech je pitomost. Zvláště když je to kvůli windows. A ještě to pak řešit nějakým ssd, kam si ta win 10 nahrajete, je tuplem pitomost. 1) Připravujete se o výkon jak u procesorů, tak u ram2) Při případném prodeji to bude mít vliv na cenu3) Windows 10 fungují úplně normálně. Zvláště na novém HW nebude žádný problém. Vše je podporované, atd...Opravdu to hodně zvažte!Co se zdroje týče, tak pokud máte 2500Kč. tak jděte už do lepších gold zdrojů. Oproti tomu jsou jak M12II, tak CX 550m prskavky na hraní.Takový Corsair RM550x: https://www.czc.cz/corsair-rmx-series-rm550x... , nebo EVGA G2: https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g2-550... , nebo EVGA G3: https://www.czc.cz/evga-supernova-550-g3-550... Pokud levný semimodulární gold, tak by možná zkusil toto:https://www.czc.cz/corsair-tx550m-550w/21078...

To dost meni situaci, protoze CX500 je tolerovatelny zakladni zdroj, jeden z nejlevnejsich pouzitelnych. RM550 je uplne jina kategorie. K tomu divny vyber zbytku HW a spatna volba OS.Moc to nedava smysl..

A co na tom nedává smysl? Proč jsou W7 špatná volba? OS si tam dám jakej chci, o ten tu vůbec nejde.

2500 Kč a 500W - RM550x a je to , není třeba nic vymýšlet jiného.