Integrovaná grafická karta

Ahoj lidi,měl bych dotaz, včera mi odešla Grafická karta AMD Radeon R9 290.Nemám bohužel na nějakou lepší co bych si chtěl koupit, tak jsem si říkal jestli bych nemohl do konce měsíce hrát nějaké hry na integrované grafické kartě.CPU: Intel Core i5 4690KGPU: Intel® HD Graphics 4600Chtěl bych něco jako CS:GO, Lolko atd.?Myslíte že bych to na tom rozjel a na kolika bych měl hlídat teploty?Díky za každou odpověď.http://cpuboss.com/cpu/Intel-Core-i5-4690K

Odpovědi na otázku

https://www.youtube.com/watchTeploty neřešte.

Ale díky moc za odpovědi :)

Jako po tom co mi to odešlo už se toho docela bojím :D

Čeho se bojíte? Počítač musí být schopen dodávat kontinuální zátěž na 100%. Pokud není, tak je něco špatně. To, že odejde grafika se prostě občas stane. I u kvalitních modelů. Pokud máte strach, tak nahrajte MSI afterburner, ten vám bude při hraní ukazovat fps, zatížení a teploty pořád.https://www.youtube.com/watch

Tyhle nenáročné esporty tam pojedou bez problému.Zkusil jsi tu grafiku přepéct?

Hele jako Pc jsem si poskládal, něčemu rozumím, ale tohle neumím a ani tomu nerozumím.Vím akorát že se mi grafika párkrát přehřála a dneska prostě odešla. Ani nevím jestli je fakt usmažená, ale prostě HDMI přes kartu nejde, Pc se podle zvuků zapne ale monitor nic a když to dám do základní desky tak to jde normálně, takže to dám zítra do servisu a ty už mi rozsudek řeknou, buď konec (s čímž počítám) a nebo to nějak opraví, ale moc do toho už investovat taky nechci :)

Jak se vám grafika mohla přehřát? To jste poznal jak?

Protože je to AMD Radeon R9 290 s jedním ventilátorem a už delší dobu jsem sledoval teploty, protože i přes všechnu snahu jsem to uchladit nemohl, takže mi okolo 100°C padla nebo jsem rychle vypínal hry když jsem to stíhal. Dneska jsem to ale nesledoval a po chvilce zrnění obrazu mi PC spadl a když jsem grafiku vyndal tak jsem na ní ani ruku pomalu neudržel.Mimochodem děkuji za program, něco takového jsem hledal :)

Tak záleží co to bylo za model. 100°C je opravdu hodně. Možná by jí bývalo stačilo rozebrat a přepastovat. Ale teď už je to jedno. Napište sem sestavu. Myslím hlavně desku a chladič. Nicméně pokud do teď nethrottloval, tak nebude ani při použití integrované grafiky. I box chladič by to měl utáhnout, pokud není alternativní.

Snažil jsem se jí pořádně čistit, přepastovat mě taky napadlo, ale radši jsem se do toho nakonec nepustil, taky jsem uvažoval o novém univerzálním chladiči, ale od toho jsem nakonec taky upustil (chybu jsem udělal) :DSestava: Motherboard - Asus Maximus VI HeroCPU - Intel Core i5 4690KRAM - 32 GBCPU chladič - GELID Solutions Tranquillo revize 2+ 6 ventilátorů ve skříni ale ani to nestačilo.GPU - AMD Radeon R9 290 = přímo tenhle.Obrázek na googlu - https://www.google.cz/search:

Njn, základní model. Nicméně zbytek je OK. Tedy alespoň podle přehledu. Ten procesor přece musí jet tak cca na 70°C, ne? Ten chladič je OK, sám ho mám. Prostě jeďte na integrovanou a nic neřešte.

Na integrovanou mám teloty CPU v lolku na max okolo 50 stupňů.

No, tak vidíte. To je jako ho mít v mrazáku. On v tom LoL totiž nedostává procesor moc zabrat, spíše ta grafika. Takže v poho.