Canon Pixma MP550 - výměna inkoustu

Zdravím,
potřebuju poradit s výměnou inkoustu. Když zvednu víko, je tisková hlava najetá úplně vpravo a nedá se u ní vyměňovat cartridge. V návodu píšou, že když je tisková hlava úplně vpravo, mám zavřít a znovu otevřít kryt (víko), což ale nepomůže. Nevíte, v čem je finta?

Odpovědi na otázku

Zidna finta by tam nemala byt. Snad len to ze multifunkčné zariadenie by malo byt zapnute ked otvaras to veko.

Dík za radu, to by mě fakt nenapadlo, že když měním cartridge, má být tiskárna zapnutá. Připadá mi to nelogické a nebezpečné. Ale funguje to, takže ještě jednou dík!

Jáchym - tak já se omlouvám - jak jsem psal tvojí tiskárnu neznám, ale hlavní je to, že ti relevantní rada pomohla, a že to fachá.

V poho

mám ten samý model takže na výměnu stačí.
1. Zapnout tiskárnu
2. Otevřít víko
3. Pak by měla najet do prostoru pro výměnu
4. Vyměníte inkoust
5. Zavřete víko a počkáte než se zavede inkoust do tiskových hlav

Pixmu MP550 neznám, ale u Pixma 1300 je na víku výběžek, který při zavření tlačí na spinač, uložený v těle tiskárny.
Zkus otevřít víko, vezmi sirku nebo něco podobného a to tlačítko spinače zatlač.
Snad to bude stejné, ale jak píši, tvojí tiskárnu neznám.

A mohu se optat, jaké tonery do mp550 používáte? Mám tu svou sotva 2 měsíce - přišel jsem k ní jak slepý k houslím. Dochází mi barva a potřebuji to řešit. Jde mi o to, zda se vyplatí originální či alternativní, případně které konkrétně vám vyhovují.Předem děkuji za odpověď

Dobrý den!Já budu kupuji barvy do MP55 jen alternativní (nyní na Aukru, 3 sady naráz do cca 500Kč). Naposledy jsem koupil 2 sady naráz před pár lety, cca 3 roky po doběhu předchozích barev jsem netiskl a po nasazení jedné z těchto dvou sad až nyní jsem jedním hloubkovým čištěním rozběhl všechny 3 barvy, velkou černou až na 4 chyby, pouze malá černá asi nepojede. Zatím nevím v jakém případě to bude vadit. Rozdíl oproti originálním barvám nepoznám, fotky zajdu udělat do fotolabu.

Hezký den, návod pro doplnění náplní do Canon MP550 je zde: https://naplne-tonery-cartridge.cz/2016/07/12/napln-do-tiska...

Dobry den vše se povedlo až na to že to stále píše U043 nelze rozpoznat nadrzku z ingoustem