x

Aby vám nikdo nešmíroval displej: HP přichází s elektronickým zúžením pozorovacích úhlů

7.  4.  2017 | Jiří Kuruc | 17

Už v polovině minulého roku HP představilo elektronický vestavěný filtr displeje, který se aktivuje jednoduše klávesovou zkratkou. Nazývá ji Built-in-privacy screen a na trh se dostává právě nyní. Funkce umožní pozorovat displej pouze z přímého pohledu.

Monitory | Zdraví při práci s počítačem | Antikoncepce Kazí monitor oči? A jak při práci s počítačem eliminovat jejich únavu?

Uživatelé, kteří často cestují a pracují na místech, kde jim může kdokoli koukat do displeje, si s bezpečností buď hlavu nelámou, nebo si zvykli používat externí filtry zužující pozorovací úhly. Tak, aby byl displej čitelný pouze z přímého pohledu a vše důležité zůstalo jen pro jejich oči. Externí filtry však nejsou příliš praktické, zhoršují běžné použití.

Displej notebooku s Built-in-privacy screen vypadá jako každý jiný, jediným desátkem je nárůst tloušťky displeje, odhadem o milimetr, což je zcela akceptovatelné. Funkce nebude samozřejmě dostupná u všech modelů, ale jen u vybraných kusů zaměřených na byznysovou sféru.

Jak funkce pracuje si prohlédněte ve videu výše.

Další článek »

Diskuze
17 příspěvků
Témata článku: Hardware, Notebooky, Hewlett Packard (HP), Monitory
Sdílet článek
Další mobilní weby